432045-2026 - Wettbewerb
Schweden – Internetseitenbetreiberdienste – Hosting, drift och teknisk förvaltning Göteborg & Co (GBGC-2026-0026)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hosting, drift och teknisk förvaltning Göteborg & Co (GBGC-2026-0026)
Beschreibung: Göteborg & Co genomför nu en upphandling av hosting- och domänhanteringstjänster för bolagets webbplatser och tillhörande tekniska miljöer. Uppdraget omfattar hosting, drift och teknisk förvaltning av Göteborg & Co:s webbplatser och relaterade system.
Interne Kennung: 26/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72415000 Internetseitenbetreiberdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung, 72417000 Internet-Domänennamen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Avtalstid Avtalstiden löper från 2026-09-25 till och med 2027-09-24 med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet med 1 år, vid 3 tillfällen, det vill säga som längst till och med 2030-09-24.