43210-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 3.000.000,00 zł celem sfinansowania planowanego deficytu budżetu Gminy Lesko w wysokości 1.500.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych rat kredytów i pożyczek w wysokości 1.500.000,00 zł.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 3.000.000,00 zł celem sfinansowania planowanego deficytu budżetu Gminy Lesko w wysokości 1.500.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych rat kredytów i pożyczek w wysokości 1.500.000,00 zł.
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia będzie usługa polegająca na udzieleniu kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 3.000.000,00 zł celem sfinansowania planowanego deficytu budżetu Gminy Lesko w wysokości 1.500.000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych rat kredytów i pożyczek w wysokości 1.500.000,00 zł. 2 Charakterystyka kredytu: 1) Okres wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2024r. 2) Kredyt zostanie przekazany na żądanie Zamawiającego w całości na jego rachunek prowadzony w banku wybranym do obsługi budżetu gminy. 3) Okres karencji w spłacie do 31.12.2024r. 4) Okres kredytowania od daty zawarcia umowy do dnia 31.12.2033. 5) Spłata odsetek następuje od dnia przekazania transzy kredytu w okresach kwartalnych, na koniec każdego miesiąca kończącego kwartał kalendarzowy na podstawie zawiadomienia przesłanego przez wykonawcę – bank w terminie 7 dni przed datą płatności odsetek. Kredyt spłacany będzie w okresach kwartalnych- ostatniego dnia danego kwartału. 6) Bazowa stopa oprocentowania oparta będzie na stawce WIBOR 3M na dzień 22.10.2024 tj 5,85% powiększona o marżę Wykonawcy. 7) Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania części kredytu bez dodatkowych opłat i kosztów. 8) Marża wykonawcy jest stała w okresie umowy. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów i opłat. 10) Spłata kapitału nastąpi według harmonogramu stanowiącego załącznik Nr 3 3 Oprocentowanie kredytu stanowi całkowite koszty obsługi kredytu. Bank nie może pobierać dodatkowych opłat i prowizji a także żadnych innych ukrytych kosztów. 4 Wykonawca będzie naliczał odsetki od faktycznie wykorzystanych kwot kredytu. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu przy założeniu, że rok liczy 365/366 dni, od dnia powstania zadłużenia z tytułu udzielonego kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie 5 Pierwsza rata odsetek płacona będzie na dzień 31.12.2024 r a jej wysokość liczona będzie od dnia wykorzystania pierwszych środków kredytu do dnia 31.12.2024, kolejne raty będą płacone przy ratach kapitałowych 6 Nie dopuszcza się kapitalizowania odsetek 7 Kredyt zostanie udzielony w walucie PLN 8 Bank postawi kredyt do dyspozycji Zamawiającego niezwłocznie po podpisaniu umowy kredytowej nie później niż do 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia takiej potrzeby przez Zamawiającego 9 Formę zabezpieczenia kredytu stanowi weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową na sumę odpowiadającą kwocie zadłużenia z tytułu wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami oraz innymi kosztami Wykonawcy 10 Zamawiający nie posiada zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. A także nie udzielił gwarancji i poręczeń oraz nie korzysta z wykupu wierzytelności. Zamawiający nie był emitentem papierów wierzycielskich, nie korzysta z leasingu oraz emisji papierów dłużnych 11 Wykonawca otworzy rachunek kredytowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy i prowadzić go będzie nieodpłatnie w trakcie realizacji niniejszej umowy kredytowej 12 Zamawiający oświadcza, że jest rzetelnym klientem i z zaciągniętych zobowiązań wywiązuje się terminowo. W dotychczasowej współpracy z bankami nie wystąpiły zajęcia komornicze ani administracyjne 13 Sprawozdania budżetowe oraz uchwały i zarządzenia zmieniające budżet dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (https://bip.lesko.pl/ )
Interne Kennung: FN.271.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 3.000.000,00 zł celem sfinansowania planowanego deficytu budżetu Gminy Lesko.