432277-2026 - Ergebnis
Polen – Textilwaren – Sukcesywna dostawa włókniny PES wytworzonej metodą igłowania wodnego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa włókniny PES wytworzonej metodą igłowania wodnego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa włókniny PES wytworzonej metodą igłowania wodnego w ilości podstawowej 130 000 kg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w punkcie 4 SWZ. 2. Ilości włókniny o poszczególnych parametrach wskazanych w pkt. 4.2 SWZ są szacunkowe, określone zostały na podstawie dotychczasowego zapotrzebowania Zamawiającego i wskazują na przewidywany przez Zamawiającego rząd wielkości zamówień włókniny o podanych parametrach. Ilości te mogą ulec zmianie zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, tzn. dopuszczalne są zmiany zamawianych ilości włókniny o wskazanych parametrach do wysokości wartości umowy. 3. Produkt musi być dostarczony w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, z zabezpieczeniami stosowanymi przez producenta. Opakowanie musi umożliwić pełną identyfikację produktu np. ilość, rodzaj, parametry, data ważności itp. bez konieczności naruszania opakowania. Zamawiający nie stawia wymagań co do rodzaju opakowań zwrotnych lub bezzwrotnych, przy czym w przypadku opakowań zwrotnych wszelkie koszty ich stosowania ponosi Wykonawca. 4. Do każdej dostawy należy dołączyć: - świadectwo jakości/atest lub dokument potwierdzający posiadanie systemu zapewnienia jakości. Atest/świadectwo jakości powinien/powinno zawierać dane wymaganych przez Zamawiającego parametrów (wraz z normami) wyrobu, takie jak: masa powierzchniowa, grubość, wydłużenie i wytrzymałość w kierunku wzdłużnym, szerokość. Dodatkowo obowiązkowo musi być nazwa Dostawcy, data produkcji, numer partii/identyfikacja, data i podpis osoby wystawiającej ten dokument. - kartę techniczną produktu (TDS), - kartę charakterystyki (SDS). 5. Produktu muszą spełniać wymagania rozporządzenia REACH (WE) nr 1907/2006 w zakresie wyrobów. 6. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia niespełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wymagane skutkować będzie odrzuceniem oferty. 7. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych, spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt 8, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 9, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości dostarczanego produktu względem ilości wskazanej w umowie. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw o wartości nie mniejszej niż 60% kwoty, o której mowa § 5 ust. 3 lit. a umowy. Z tytułu zmniejszenia ilości dostarczanego produktu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Vorherige Bekanntmachung263992-2026
Interne KennungOZP/ŁIT/7/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 oraz art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej „Ustawą”. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części skutkuje zwiększeniem wyzwań logistycznych i organizacyjnych, w związku z ryzykiem realizacji dostaw w różnych terminach i z różnych miejsc, co ma też wpływ na zwiększenie cen zamówienia m. in. z uwagi na wyższe koszty usług transportowych, kalkulowanych w cenach dostaw w poszczególnych częściach, a tym samym podwyższenie kosztów realizacji dostaw objętych zamówieniem. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. 5. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 6. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 8. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji na podstawie art. 441 i postanowień projektu umowy. Zakres prawa opcji obejmuje maksymalnie 80% ilości zamówienia podstawowego w sytuacji konieczności zapewnienia ciągłości zamówienia. 9. Szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji zostały określone w projekcie umowy. 10. Zgodnie z art. 256 i 257 Ustawy Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia: a) przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpią okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, b) jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 11. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający zastrzega, że w trakcie prowadzenia postępowania oraz realizacji umowy, na każdym jej etapie oraz w każdej formie komunikują się w języku polskim, przy czym dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofertach oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1556).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39500000 Textilwaren
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa włókniny PES wytworzonej metodą igłowania wodnego w ilości podstawowej 130 000 kg. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został opisany w punkcie 4 SWZ.
Menge130 000 Kilogramm
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na następujących zasadach: a) opcja wartościowa - zamówienie w ramach opcji obejmuje sukcesywną dostawę produktu tożsamego z zaoferowanym przez Wykonawcę w postępowaniu, każdorazowo w ilości zgodnej z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, zgłoszonej Wykonawcy w czasie obowiązywania umowy. Łączna maksymalna wielkość zamówienia w ramach opcji – do 80% zamówienia podstawowego, co odpowiada 104 000 kg włókniny PES wytworzoną metodą igłowania wodnego, b) opcja terminowa – wydłużenia okresu obowiązywania umowy w przypadku wyczerpania kwoty umowy zamówienia podstawowego o okres maksymalnie 6 miesięcy, c) skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, którego konsekwencją jest powstanie po stronie Wykonawcy obowiązku realizacji zamówienia opcjonalnego, d) warunki realizacji sukcesywnych zamówień w ramach opcji, w tym przede wszystkim przedmiot dostawy, cena, termin i warunki dostawy, gwarancja, termin płatności są takie same jak dla zamówienia podstawowego. Realizacja opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.