See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vejledende forhåndsmeddelelse vedr. kommende udbud af rammeaftale om vagtydelser
Beschreibung: I forbindelse med forberedelserne til et kommende udbud efter udbudslovens afsnit III af vagtydelser, ønsker Københavns Universitet at skabe størst mulig åbenhed om-kring udbudsmaterialet og opfordrer derfor potentielle tilbudsgivere til at gennemgå det foreløbige udbudsmateriale og komme med bemærkninger, forud for den endeli-ge offentliggørelse. Det foreløbige materiale omfatter: • Udbudsbetingelser • Udkast til kontrakt • Kravspecifikition • Foreløbig tilbudsliste Forhåndsmeddelelsen kan findes på Udbuddet.dk. Kommentarer og forslag til ændringer bedes indskrives i nærværende høringsark og fremsendt til Sidsel Marcussen, SIM@horten.dk eller uploades på Udbuddet.dk senest den 15. august 2025, kl. 12:00. Københavns Universitet forbeholder sig retten til at foretage ændringer i det endelige udbudsmateriale. I skemaet nedenfor indsættes bemærkninger til udbudsmaterialet. Københavns Universitet ønsker desuden input til følgende punkt: - Bodsbestemmelser, hvilke mangler7forsinkelser mv. vil være sædvanligt at sanktionere med bod?
Interne Kennung: 206421
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste