2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego sprzątania, doczyszczania i bieżącego utrzymania czystości w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bemowo w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 70 wraz z przyległym terenem zewnętrznym
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: Usługę kompleksowego sprzątania, doczyszczania i bieżącego utrzymania czystości w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bemowo w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 70 wraz z przyległym terenem zewnętrznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 4. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. 5. Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem sytuacji opisanej w art. 261 ustawy. 7. Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy. 8. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w przepisie art. 94 oraz 96 ustawy. 9. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części. Brak podziału zamówienia na części wynika z faktu, iż taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz trudnościami skoordynowania działań przez różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Zamawiający udziela zamówienia zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. Brak podziału zamówienia na części nie stanowi ograniczenia konkurencji i nie utrudnia dostępu do zamówienia małym i średnim przedsiębiorcom. 10. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy jako wymogu złożenia oferty, natomiast Zamawiający zaleca aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej, po uprzednim umówieniu się z przedstawicielem Zamawiającego. Osoba do kontaktu w zakresie wizji lokalnej ze strony Zamawiającego: Pani Magdalena Zima, tel. 22 44 37 843.
Vorherige Bekanntmachung: 159542-2026
Interne Kennung: UD-I-WZP.271.3.2026.AKA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90914000 Parkplatzreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 14.1 Do codziennych oraz w miarę potrzeb zgłaszanych przez nadzorującego pracownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego czynności sprzątania należy: 14.1.1 Odkurzanie wykładziny końcówką przeznaczoną do danego rodzaju powierzchni (np.: do wykładziny dywanowej) 14.1.2 Odkurzanie i umycie podłogi, w tym również podłogi w przedsionkach, przy wejściach do budynku. 14.1.3 Na bieżąco utrzymywanie w czystości podłogi w godzinach pracy Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem holu głównego na parterze i I piętrze oraz wiatrołapów, a także w czasie opadów atmosferycznych (na czas schnięcia podłóg obowiązkiem Wykonawcy jest ustawienie znaków zabezpieczających „Śliska podłoga”). 14.1.4 Czyszczenie maszynowo podłogi na wszystkich 5 poziomach budynku Zamawiającego. 14.1.5 Wycieranie kurzy z mebli, biurek, parapetów, gablot, stojaków, lampek oświetleniowych, półek, grzejników, szafek, żaluzji, listew ściennych i przypodłogowych, listew technicznych, osłon instalacji elektrycznych. 14.1.6 Opróżnianie koszy na śmieci wraz z wymianą worków foliowych każdorazowo na nowe. Opróżnienie pojemników umieszczonych w niszczarkach, poprzez wymianę każdorazowo umieszczonych tam worków na nowe. Opróżnianie pojemników na odpady surowcowe i uzupełnianie w nich worków każdorazowo na nowe. Opróżnianie koszy w garażach wraz z wymianą worków foliowych każdorazowo na nowe oraz ich umyciem jeżeli zachodzi taka potrzeba. 14.1.7 Wynoszenie worków z odpadami do kontenera na zewnątrz budynku, z zachowaniem zasad segregacji odpadów. 14.1.8 Czyszczenie luster, ram, umieszczonych na ścianach reprodukcji, tablic informacyjnych panelowych i tabliczek imiennych przy pokojach. 14.1.9 Mycie drzwi wejściowych do budynku i utrzymywanie ich na bieżąco w czystości. 14.1.10 Sprzątanie sali sesji wraz z odkurzeniem, umyciem podłogi wyłożonej panelami podłogowymi- preparatem stosowanym do tego rodzaju podłogi. 14.1.11 Sprzątanie sal posiedzeń Zarządu i innych sal konferencyjnych niezwłocznie po zakończeniu spotkań. Na czas trwania sesji Rady wyznaczona zostanie osoba monitorująca stan czystości toalet i ilości środków higienicznych na poziomie 0 ( korytarz prowadzący do Sali sesji). 14.1.12 Utrzymywanie w czystości windy, ze szczególnym uwzględnieniem elementów szklanych i ze stali. 14.1.13 Utrzymywanie w czystości klatek schodowych (3 klatki) , poręcze przy schodach, balustrad oraz cokołów. 14.1.14 Dezynfekowanie klamek w drzwiach prowadzących do pokoi biurowych, toalet i bezpośrednio do kabin WC. 14.1.15 Uzupełnianie mydła, ręczników, papieru toaletowego w pojemnikach, czyszczenie muszli klozetowych i pisuarów (w Urzędzie znajduje się 58 szt. muszli klozetowych i 24 szt. pisuarów). Czyszczenie podajników na mydło, papier toaletowy i ręczniki. Bieżące zapewnianie odświeżacza powietrza w WC. 14.1.16 Utrzymywanie w czystości armatury łazienkowej oraz glazury i terakoty podłogowej. Przegląd łazienek ogólnodostępnych na parterze i na I piętrze minimum co 30 min, pozostałe łazienki co 120 min. 14.1.17 Mycie i dezynfekowanie poręczy dla niepełnosprawnych w toaletach oraz przewijaków dla dzieci w toalecie na parterze i I piętrze. 14.1.18 Sprzątanie pomieszczeń socjalnych wraz z bateriami, zlewozmywakami, suszarkami na naczynia. W Urzędzie znajduje się pięć pomieszczeń socjalno-kuchennych. 14.1.19 Mycie i zalewanie wodą z dodatkiem środka biologicznego kratek ściekowych (odpływowych) w toaletach. 14.1.20 Usuwanie w razie konieczności śladów plasteliny, gumy do żucia itp. ze wszystkich rodzajów powierzchni. 14.1.21 Sprzątanie maszynowo, odkurzaczem ze stosowną końcówką przeznaczoną do wykładzin dywanowych i porządkowanie kącika zabaw dla najmłodszych. 14.2 1 raz w tygodniu (tj. w każdy poniedziałek bądź pierwszy roboczy dzień tygodnia) lub dodatkowo w miarę potrzeb zgłaszanych przez nadzorującego pracownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego, nie częściej niż 2 razy w tygodniu. 14.2.1 Umycie drzwi i ścianek działowych . 14.2.2 Umycie drzwi pożarowych i drzwi prowadzących na klatki schodowe. 14.2.3 Utrzymywanie w czystości okładziny marmurowej na parterze. 14.2.4 Dezynfekowanie klamek we wszystkich drzwiach znajdujących się w obiekcie. 14.2.5 Wycieranie gaśnic. 14.2.6 Odkurzanie mebli tapicerowanych i doczyszczanie obić skórzanych z użyciem preparatów stosowanych do tego rodzaju mebli. 14.2.7 Wyczyszczenie maszynowo podłogi w garażach. 14.3 1 raz w miesiącu (tj. w każdy pierwszy piątek miesiąca) lub dodatkowo w miarę potrzeb zgłaszanych przez nadzorującego pracownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego, nie częściej niż 2 razy w miesiącu: 14.3.1 Umycie glazury w toaletach i pomieszczeniach socjalnych. 14.3.2 Wyczyszczenie i doczyszczenie fugi na podłogach w toaletach i pomieszczeniach socjalnych. 14.3.3 Umycie kloszy oświetleniowych nad lustrami w toaletach. 14.3.4 Wyczyszczenie obustronnie wszystkich drzwi, szyldów, wizytówek oraz napisów. 14.3.5 Umycie koszy na śmieci płynami z dodatkiem środka dezynfekującego. 14.3.6 Wytarcie kurzu z mebli wysokich, tj.: szaf, regałów wysokich. 14.3.7 Sprzątnięcie odkurzaczem archiwum zakładowego Zamawiającego, dostępnego tylko w godzinach pracy Zamawiającego. 14.4 Czynności wykonywane w trakcie obowiązywania umowy, na zlecenie przedstawiciela Zamawiającego, w terminach wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego: 14.4.1a Umycie obustronne ( wykonywane równocześnie tzn. jedno okno całkowicie umyte ) okien wraz z ościeżnicami i żaluzjami – w miesiącu kwietniu i listopadzie. W sytuacji gdy wystąpią zdarzenia zewnętrzne /np. niesprzyjające warunki atmosferyczne /niskie temperatury poniżej 5 st. C, silne wiatry itp. / niewywołane działaniem lub zaniechaniem Wykonawcy i Zamawiającego, za zgodą obu stron, termin wykonania usługi może zostać zmieniony. 14.4.1b Umycie szklanej elewacji wraz z aluminiową ślusarką oraz półkolumn z tworzywa sztucznego a także ścian wyłożonych marmurem przy wejściu (mycie szklanej elewacji c.d., w w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia