See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyk.dok.proj.PB i PW wraz z uzysk.dec.o zezwol.na realizację inwest.drog. dla zad.pn.:„Rozbudowa drogi woj. Nr 581 od ok.km 21+700 do ok.km 22+730 wraz z rozbiórką i budową obiektu inż. w m.Miksztal".
Beschreibung: Zakres usługi obejmuje: a) zamówienie podstawowe - Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 581 na odcinku od ok. km 21+700 do ok. km 22+730 wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego przez rz. Ochnię w m. Miksztal” b) opcja - pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 581 na odcinku od ok. km 21+700 do ok. km 22+730 wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego przez rz. Ochnię w m. Miksztal” Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, zgodnego z przedmiotem zamówienia podstawowego, do wysokości: - 121 725,00 zł netto.
Interne Kennung: DZ.352.88.2022
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakres dokumentacji projektowej obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 581 na odcinku od ok. km 21+700 do ok. km 22+730 w miejscowości Miksztal wraz z rozbiórką i budową obiektu inżynierskiego przez rz. Ochnię. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: Mapa do celów projektowych na papierze i w formie numerycznej, Projekt zagospodarowania terenu Projekt architektoniczno-budowlany branży drogowej, Projekt techniczny branży drogowej, Projekt wykonawczy branży drogowej, Projekt architektoniczno-budowlany branży inżynieryjnej Projekt techniczny branży inżynieryjnej, Projekt wykonawczy branży inżynieryjnej, Projekt architektoniczno-budowlany budowy przejść dla zwierząt – jeśli będzie wymagany, Projekt techniczny budowy przejść dla zwierząt – jeśli będzie wymagany, Projekt wykonawczy budowy przejść dla zwierząt – jeśli będzie wymagany, Projekt architektoniczno-budowlany branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt techniczny branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt wykonawczy branży sanitarnej – odwodnienia drogi, Projekt architektoniczno-budowlany budowy oświetlenia drogi Projekt techniczny budowy oświetlenia drogi Projekt wykonawczy budowy oświetlenia drogi Projekt architektoniczno-budowlany budowy kanału technologicznego lub uzyskanie decyzji o zwolnieniu z obowiązku budowy kanału technologicznego Projekt techniczny budowy kanału technologicznego – jeśli będzie realizowany projekt architektoniczno-budowlany Projekt wykonawczy budowy kanału technologicznego– jeśli będzie realizowany projekt architektoniczno-budowlany, Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci kolidujących, Projekt techniczny przebudowy sieci kolidujących Projekt wykonawczy przebudowy sieci kolidujących, Karta informacyjna przedsięwzięcia, Raport oddziaływania na środowisko – jeśli będzie wymagany Ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia, Inwentaryzacja drzew i krzewów wraz z planem wycinki i planem nasadzeń, STWiORB – dla każdej z branż w oparciu o STWiORB ZDW. Szczegółowy przedmiar robót dla każdej branży, Formularz wyceny ofertowej zgodny z STWiORB, Kosztorys inwestorski, Projekt organizacji ruchu na czas robót, Projekt stałej organizacji ruchu, Operat wodnoprawny na usługi wodne i wykonanie urządzeń wodnych wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego, Materiały do uzyskania opinii do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej, Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej, Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, Uzyskanie wszelkich innych wymaganych uzgodnień i decyzji, postanowień zgodnie z wymaganiami szczegółowymi, w tym właściwy protokół z narady koordynacyjnej Przygotowanie dokumentacji i wniosku o uzyskanie zezwolenia na odstępstwo od warunków technicznych, jeśli projekt zawierał będzie rozwiązania niezgodne z tymi przepisami. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 12 100,00 zł.
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA – NADZÓR AUTORSKI Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części nadzoru autorskiego (prawo opcji). Wykonawca w ramach realizacji niniejszego zamówienia zobowiązany jest pełnić nadzór autorski nad inwestycją „na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego”. Należy przez to rozumieć, że Zamawiający w formie pisemnej wyznaczy dzień rozpoczęcia wykonania zamówienia oznaczonego jako „opcja” i będzie to równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o skorzystaniu z opcji. Przewiduje się realizację zamówienia w opcji w latach 2025-2027. Nadzór autorski pełniony będzie w okresie realizacji inwestycji, co oznacza, że termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostanie dostosowany odpowiednio do terminu robót. W przypadku zmiany terminu realizacji robót termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostaje dostosowany odpowiednio do nowego terminu robót. Nadzór autorski zgodnie z ustawą Prawo budowlane art. 20.1 w szczególności obejmuje: stwierdzanie zgodności realizacji z projektem w toku realizacji robót budowlanych, uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru, wyjaśnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wątpliwości Zamawiającego powstałych w toku realizacji, udział w komisjach i naradach technicznych oraz odbiorze inwestycji. Opracowania projektowe wykonywane przez Wykonawcę będące naprawieniem błędów w opracowanej przez niego dokumentacji projektowej lub jej uzupełnieniem niezbędnym dla prawidłowej realizacji robót nie będą opłacane. Wykonawca w uzgodnionym obustronnie terminie przekaże Zamawiającemu zmiany oraz poprawki, wynikłe z niezgodności opracowania projektowego ze stanem faktycznym lub z błędów projektowych. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania na budowę lub innych czynności swoich upoważnionych przedstawicieli na wezwanie Zamawiającego w terminie do 3 dni od dnia wezwania. Zamawiający nie będzie opłacał pobytów Wykonawcy na budowie dokonywanych bez jego wezwania. Jednorazowy nadzór autorski uwzględnia: pobyt na budowie projektanta branży której dotyczy nadzór autorski, przygotowanie materiałów do pełnienia nadzoru, czas przejazdu z siedziby jednostki projektowej na budowę i z powrotem, czas pobytu na budowie, załatwianie spraw związanych z nadzorem po powrocie, koszt prac projektowych wynikających z pobytu na budowie. Wynagrodzenie za pełnienie nadzoru autorskiego rozliczane będzie zgodnie z rzeczywistą liczbą odbytych nadzorów. Zakłada się do 12 nadzorów autorskich.