432549-2026 - Wettbewerb
Polen – Architekturentwurf – Usługa opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wykonawczej na roboty ziemne i instalacyjne pod kompleks kontenerowy.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wykonawczej na roboty ziemne i instalacyjne pod kompleks kontenerowy.
BeschreibungPostępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz.793) zwana dalej ustawą Pzp. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy Pzp. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wykonawczej na roboty ziemne i instalacyjne pod kompleks kontenerowy. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1 nr 5 oraz nr 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy, Opis przedmiotu zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Niezasadne jest podzielenie zamówienia na części ze względu specyfikę zamówienia, dodatkowe trudności techniczne, koszty i ryzyko które wiąże się z koordynacją kilku wykonawców. Decyzja jest optymalna z perspektywy użytkownika końcowego. Niedopuszczalne jest wskazanie w opracowanej dokumentacji projektowej znaków towarowych, nazw własnych producentów, patentów lub pochodzenia produktów, urządzeń i materiałów. Jedynym wyjątkiem jest przypadek, w którym wskazanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie ma możliwości opisania przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Wykonawca zobowiązany jest opisać w dokumentacji specyfikę powodującą konieczność takiego wskazania oraz użyć słów “lub równoważne”, wraz z określeniem szczegółowych parametrów, które umożliwią dopuszczenie towarów lub urządzeń innych producentów jako równoważne. [Wymagania w zakresie wizji lokalnej] Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Uwaga! Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, jeżeli: […] „została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia”. Wizja lokalna może być przeprowadzona w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00. W wizji lokalnej mogą wziąć udział Wykonawcy lub upoważnieni pracownicy Wykonawcy. Przed wizją lokalną, Wykonawca winien przesłać do Zamawiającego wykaz uczestników w terminie 2 dni przed planowaną wizją lokalną. Zamawiający potwierdzi możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej we wnioskowanym terminie pisemnie na adres poczty elektronicznej wskazany przez Wykonawcę. Zasady wstępu na teren kompleksu wojskowego: Wejście na teren kompleksów wojskowych K-0044 odbywać się będzie przez Biuro Przepustek, gdzie Wykonawcy otrzymają przepustki o oznaczeniu "GOŚĆ"; Wykonawcy powinni posiadać przy sobie: 1) dowód osobisty; 2) poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli minimum "ZASTRZEŻONE", 3) przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnej. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/ozgst. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: Oferta, oświadczenia (JEDZ), zobowiązanie https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem.
Interne Kennung37/2026/PN/INFR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wykonawczej na roboty ziemne i instalacyjne pod kompleks kontenerowy. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1 nr 5 oraz nr 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy, Opis przedmiotu zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Niezasadne jest podzielenie zamówienia na części ze względu specyfikę zamówienia, dodatkowe trudności techniczne, koszty i ryzyko które wiąże się z koordynacją kilku wykonawców. Decyzja jest optymalna z perspektywy użytkownika końcowego. Niedopuszczalne jest wskazanie w opracowanej dokumentacji projektowej znaków towarowych, nazw własnych producentów, patentów lub pochodzenia produktów, urządzeń i materiałów. Jedynym wyjątkiem jest przypadek, w którym wskazanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie ma możliwości opisania przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Wykonawca zobowiązany jest opisać w dokumentacji specyfikę powodującą konieczność takiego wskazania oraz użyć słów “lub równoważne”, wraz z określeniem szczegółowych parametrów, które umożliwią dopuszczenie towarów lub urządzeń innych producentów jako równoważne. [Wymagania w zakresie wizji lokalnej] Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Uwaga! Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, jeżeli: […] „została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia”. Wizja lokalna może być przeprowadzona w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00. W wizji lokalnej mogą wziąć udział Wykonawcy lub upoważnieni pracownicy Wykonawcy. Przed wizją lokalną, Wykonawca winien przesłać do Zamawiającego wykaz uczestników w terminie 2 dni przed planowaną wizją lokalną. Zamawiający potwierdzi możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej we wnioskowanym terminie pisemnie na adres poczty elektronicznej wskazany przez Wykonawcę. Zasady wstępu na teren kompleksu wojskowego: Wejście na teren kompleksów wojskowych K-0044 odbywać się będzie przez Biuro Przepustek, gdzie Wykonawcy otrzymają przepustki o oznaczeniu "GOŚĆ"; Wykonawcy powinni posiadać przy sobie: 1) dowód osobisty; 2) poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli minimum "ZASTRZEŻONE", 3) przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnej. [Podwykonawstwo] 1. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom, z zastrzeżeniem obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań wskazanych poniżej. 2. Działając na podstawie art. 121 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę (lub poszczególnych członków konsorcjum) następujących kluczowych zadań: 1) Opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie posadowienia kontenerów, w tym analizę warunków gruntowych, dobór technologii posadowienia oraz przygotowanie niezbędnych rysunków i obliczeń konstrukcyjnych. 2) Koordynację międzybranżową wszystkich projektów specjalistycznych związanych z instalacjami niezbędnymi do funkcjonowania kontenerów (elektrycznymi, sanitarnymi), w celu eliminacji kolizji projektowych. 3) Opracowanie kosztorysów inwestorskich oraz przedmiarów robót. 3. Uzasadnienie zastrzeżenia: Powyższy wymóg wynika z konieczności zapewnienia spójności merytorycznej, technicznej i funkcjonalnej dokumentacji projektowej opracowywanej dla robót ziemnych i instalacyjnych pod kompleks kontenerowy. Zadania zastrzeżone do osobistego wykonania obejmują zasadnicze elementy procesu projektowego, których prawidłowa realizacja ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo projektowanych rozwiązań, kompletność dokumentacji oraz właściwą koordynację wszystkich opracowań branżowych. Szczególnego znaczenia wymaga zapewnienie jednolitych założeń projektowych dla rozwiązań architektoniczno-konstrukcyjnych, robót ziemnych, podbudowy, posadowienia kontenerów oraz infrastruktury technicznej. Ponadto realizacja zamówienia wiąże się z dostępem do informacji dotyczących infrastruktury obiektu wojskowego, co wymaga zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa oraz ograniczenia kręgu podmiotów uczestniczących w realizacji kluczowych części zamówienia. Osobiste wykonanie wskazanych zadań przez zweryfikowany personel Wykonawcy minimalizuje ryzyko błędów projektowych, niezgodności pomiędzy opracowaniami branżowymi oraz nieuprawnionego ujawnienia informacji podlegających ochronie. 4. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w Formularzu Ofertowym części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podać nazwy Podwykonawców, o ile są już znani. 5. W przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcy, Podwykonawca oraz osoby skierowane do realizacji zamówienia muszą spełniać wymagania w zakresie ochrony informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE”. Osoby uczestniczące w realizacji zamówienia powinny posiadać: 1) pisemne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ZASTRZEŻONE” lub poświadczenie bezpieczeństwa; 2) aktualne zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. 6. Dopuszcza się powierzenie Podwykonawcom wykonania następujących części zamówienia: 1) projektów instalacji sanitarnych; 2) projektów instalacji elektrycznych; 3) opracowania specjalistycznych ekspertyz, badań, opinii oraz uzgodnień wymaganych przepisami prawa lub specyfiką przedmiotu zamówienia.
Interne KennungUsługa opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wykonawczej na roboty ziemne i instalacyjne pod kompleks kontenerowy.