432600-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Rawa Mazowiecka oraz na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Rawa Mazowiecka oraz na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na: a) odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie Gminy Rawa Mazowiecka, b) wyposażeniu na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemniki, kontenery i worki, c) wymianę uszkodzonych pojemników, po wcześniejszym zleceniu przez Zamawiającego. 2. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów tj. ilość Mg odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia wyniesie ok. 4087,67 Mg (zakres podstawowy). 3. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załącznik nr 1 do SWZ) – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung275180-2026
Interne KennungRiR-OŚiO.271.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - koordynowanie zadań Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia a w szczególności nadzór nad właściwą realizacją usługi, - obsługa bieżących zgłoszeń mieszkańców, w szczególności bieżąca aktualizacja wykazu obsługiwanych nieruchomości oraz pojemników, sporządzanie sprawozdań oraz rozliczeń, - kierowanie i obsługa pojazdów specjalistycznych służących do wykonania przedmiotu zamówienia (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane będą samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci samozatrudnienia jako podwykonawcy) 3. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. 5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 6.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza, 6.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 6.3 Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 8. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2025 r. poz.1703 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 9. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 10. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 11. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 12. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 13. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na: a) odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie Gminy Rawa Mazowiecka, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: - przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, - ograniczenia masy odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, zgodnie z obowiązującymi w trakcie realizacji umowy przepisami prawa. b) wyposażeniu na koszt Wykonawcy obsługiwanych nieruchomości w pojemniki, kontenery i worki o pojemności i właściwościach określonych w Uchwale Nr XXII.136.20 Rady Gminy Rawa Mazowiecka z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rawa Mazowiecka (Dz. Urz. Woj. Łódz. z 2020 r., poz. 4140), zmienionej uchwałą Nr XXIII.146.20 Rady Gminy Rawa Mazowiecka z dnia 6 sierpnia 2020 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXII.136.20 Rady Gminy Rawa Mazowiecka w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rawa Mazowiecka (Dz. Urz. Woj. Łódz. z 2020 r., poz. 4521) i uchwałą nr XLIX.329.23 RADY GMINY RAWA MAZOWIECKA z dnia 30 stycznia 2023 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXII.136.20 Rady Gminy Rawa Mazowiecka z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rawa Mazowiecka (Dz. Urz. Woj. Łódz. z 2023 r., poz. 1487). c) wymianę uszkodzonych pojemników, po wcześniejszym zleceniu przez Zamawiającego. Odpady, będą odbierane ze wszystkich miejscowości Gminy Rawa Mazowiecka tj: Bogusławki Duże, Bogusławki Małe, Boguszyce, Boguszyce Małe, Byszewice, Chrusty, Dziurdzioły, Gaj, Garłów Głuchówek, Helenów, Huta Wałowska, Jakubów, Janolin, Julianów, Julianów Raducki, Kaleń, Kaliszki, Konopnica, Księża Wola, Kurzeszyn, Kurzeszynek, Leopoldów, Linków, Lutkówka, Małgorzatów, Matyldów, Niwna, Nowa Rossocha, Nowa Wojska, Nowy Głuchówek, Nowy Kurzeszyn, Pasieka Wałowska, Podlas, Pokrzywna, Przewodowice, Pukinin, Rogówiec, Rossocha, Soszyce, Stara Rossocha, Stara Wojska, Stare Byliny, Stary Dwór, Ścieki, Świnice, Wałowice, Wilkowice, Wołucza, Zagórze, Zarzecze, Zawady, Zielone, Żydomice. Jako materiał pomocniczy dla ustalenia usytuowania nieruchomości na terenie Gminy Rawa Mazowiecka może posłużyć system informacji przestrzennej zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Rawa Mazowiecka. Wykonawca zobowiązany jest zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733) do wskazania w ofercie instalacji, a w szczególności instalacji komunalnych, do których będą przekazywane odebrane od właścicieli nieruchomości odpady komunalne. W przypadku awarii lub innej nieprzewidzianej przyczyny przerwy w funkcjonowaniu instalacji komunalnej wskazanej w umowie, Wykonawca jest zobowiązany do przekazania odpadów do innych instalacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, tj: niesegregowanych odpadów komunalnych oraz następujących frakcji odpadów gromadzonych w sposób selektywny: opakowania z papieru i tektury, opakowania z tworzyw sztucznych i metali, szkła, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, a także bioodpadów - w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). Wykonawca odbiera również odpady wielkogabarytowe, odzież i tekstylia, zużyte opony oraz odpady elektroniczne i elektryczne, urządzenia zawierające freony, baterie i akumulatory, popiołów z palenisk domowych. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach, kontenerach oraz workach z folii LDPE przeznaczonych na gromadzenie odpadów w sposób selektywny. 2. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów tj. ilość Mg odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia wyniesie ok. 4087,67 Mg (zakres podstawowy). 3. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 50% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 9 ust. 1 Projektu umowy. 4. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załącznik nr 1 do SWZ) – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów tj. ilość Mg odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia objęta prawem opcji: dodatkowo 1171,66 Mg. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.