432975-2026 - Ergebnis
Polen – Beratung im Bereich Projektleitung – Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu wraz z zespołem inspektorskim Projektu: „Podniesienie atrakcyjności turystycznej zabytkowych budynków północnego Przedzamcza zespołu zamkowego w Malborku poprzez wykonanie prac konserwatorskich i robót budowalnych wraz z zagospodarowaniem terenu w ich otoczeniu”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi Inżyniera Kontraktu wraz z zespołem inspektorskim Projektu: „Podniesienie atrakcyjności turystycznej zabytkowych budynków północnego Przedzamcza zespołu zamkowego w Malborku poprzez wykonanie prac konserwatorskich i robót budowalnych wraz z zagospodarowaniem terenu w ich otoczeniu”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu wraz zespołem inspektorskim dla projektu „Podniesienie atrakcyjności turystycznej zabytkowych budynków północnego Przedzamcza zespołu zamkowego w Malborku”. Projekt dofinansowany został w ramach działania FENX.07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej, priorytet FENX.07 Kultura. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ tj. opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 2 do SWZ tj. projekt umowy. 2. Projektowane postanowienia umowy wraz ze zmianami do umowy zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Rozwiązania równoważne (jeżeli dotyczy) - szczegółowe informacje w zakresie równoważności zostały zwarte w Dziale III ust. 3 SWZ. 4. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę: 1) Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy (umowy o pracę rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r. – Kodeks pracy) osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy biurowej, administracyjnej, kierowaniu projektem, rozliczaniu finansowego projektu, świadczeniu usługi nadzoru inwestorskiego jeżeli czynności te odpowiadają warunkom umowy o pracę i nie są wykonywane na zlecenie w ramach prowadzonej przez daną osobę działalności gospodarczej, 2) Szczegółowe zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi zał.nr 2 do SWZ. 5. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia: 1) Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy PZP Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) W przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami w rozumieniu art. 7 pkt. 30 ustawy PZP, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy PZP. 3) Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 8. Termin realizacji zamówienia: z uwagi na konieczność wskazania w ogłoszeniu daty początkowej rozpoczęcia umowy Zamawiający zakłada, że umowa może zostać zawarta w dniu 03.11.2025 r. i będzie obowiązywać do dnia 29.06.2029 r., nie mniej jednak umowa będzie obowiązywać od dnia jej zawarcia do dnia 29.06.2029 r.
Vorherige Bekanntmachung614030-2025
Interne KennungZP.2611.22.2025.mw
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0002
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu wraz zespołem inspektorskim dla projektu „Podniesienie atrakcyjności turystycznej zabytkowych budynków północnego Przedzamcza zespołu zamkowego w Malborku”. Projekt dofinansowany został w ramach działania FENX.07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej, priorytet FENX.07 Kultura. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ tj. opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 2 do SWZ tj. projekt umowy. UWAGA: Projekt (przedmiot zamówienia) dofinansowany został w ramach działania FENX.07.01Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej,priorytet FENX.07 Kultura. Muzeum Zamkowe w Malborku uzyskało dofinansowanie na realizację projektu z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, nr projektu FENX.07.01-IP.04-0059/24. 2. Projektowane postanowienia umowy wraz ze zmianami do umowy zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Rozwiązania równoważne (jeżeli dotyczy) - szczegółowe informacje w zakresie równoważności zostały zwarte w Dziale III ust. 3 SWZ. 4. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę: 1) Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy (umowy o pracę rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r. – Kodeks pracy) osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy biurowej, administracyjnej, kierowaniu projektem, rozliczaniu finansowego projektu, świadczeniu usługi nadzoru inwestorskiego jeżeli czynności te odpowiadają warunkom umowy o pracę i nie są wykonywane na zlecenie w ramach prowadzonej przez daną osobę działalności gospodarczej, 2) Szczegółowe zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi zał.nr 2 do SWZ. 5. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia: 1) Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy PZP Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) W przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami w rozumieniu art. 7 pkt. 30 ustawy PZP, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy PZP. 3) Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 8. Termin realizacji zamówienia: z uwagi na konieczność wskazania w ogłoszeniu daty początkowej rozpoczęcia umowy Zamawiający zakłada, że umowa może zostać zawarta w dniu 03.11.2025 r. i będzie obowiązywać do dnia 29.06.2029 r., nie mniej jednak umowa będzie obowiązywać od dnia jej zawarcia do dnia 29.06.2029 r.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewidział prawo opcji w § 15 projektu umowy tj. 1) Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przedmiotu zamówienia poprzez jego ograniczenie i wysokości wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 1 umowy do 50% w przypadku, gdy Zamawiający: a) nie otrzyma środków, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części niniejszego zamówienia lub zamówienia na roboty budowlane w ramach Inwestycji lub innych zamówień objętych Projektem np. w wyniku zmiany umowy o dofinansowanie, b) otrzyma środki w części na realizację niniejszego zamówienia lub zamówienia na roboty budowlane w ramach Inwestycji lub innych zamówień objętych Projektem, ale w wysokości niższej od otrzymanego dofinansowania np. w wyniku zmiany umowy o dofinansowanie, c) nie zawrze umowy z : - Generalnym Wykonawcą na roboty budowlane lub zmniejszeniu ulegnie zakres Inwestycji w stosunku do przedmiotu robót, - Wykonawcą/ami pozostałych usług / dostaw przewidzianych Projektem, d) dojdzie do odstąpienia / wypowiedzenia / rozwiązania umowy z: - Generalnym Wykonawcą na roboty budowlane, - Wykonawcą/ami pozostałych usług / dostaw przewidzianych Projektem, 2) W przypadku konieczności zmniejszenia przedmiotu zamówienia poprzez jego ograniczenie i wysokości wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 1 umowy następuje w formie zmiany do umowy (w formie aneksu) zgodnie z § 13 umowy. 3) Wykonawca oświadcza, że przyjmuje zastrzeżenie wskazane w pkt. 2 powyżej i z tego tytułu nie będą przysługiwały jemu żadne roszczenia, w tym pieniężne lub odszkodowawcze wobec Zamawiającego. 4) W przypadku konieczności zmniejszenia przedmiotu zamówienia poprzez jego ograniczenie i wysokości wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 1 umowy, odbywać się będzie na podstawie skierowanego przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli przekazanego drogą e-mail o skorzystaniu z prawa opcji związanego ze zmniejszeniem (ograniczeniem) przedmiotu zamówienia ze wskazaniem uzasadnienia prawnego i faktycznego. 5) Wykonawca w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zobowiązany jest do zawarcia stosowanego aneksu, w terminie i miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Niedopełnienie niniejszego obowiązku spowoduje naliczenie Wykonawcy kar umownych. 6) Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego związanego ze zmniejszeniem przedmiotu zamówienia może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach/etapach w okresie trwania umowy.