2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende administration af ældre-, pleje- og almindelige udlejningsboliger i Jammerbugt Kommune
Beschreibung: Jammerbugt Kommune udbyder kontrakt vedrørende administration og drift af størstedelen af de kommunale ældreboliger, jf. § 5 i Lov om almene boliger mv. og administration og drift af almindelige udlejningsboliger. Nærmere beskrivelse af opgaven fremgår af Kontraktbilag 1 – Kravspecifikation. Oversigt over de omfattede boliger på tidspunktet for gennemførelse af nærværende udbud fremgår af Kontraktbilag 2 – Ejendomsoversigt. Det bemærkes, at antallet af omfattede boliger kan variere i såvel opad- som nedadgående retning i kontraktperioden. Det er Ordregivers forventning, at nærværende udbud og den gældende markedssituation vil resultere i effektiv konkurrence, der ses afspejlet i de afgivne tilbud.
Vorherige Bekanntmachung: 588728-2024
Interne Kennung: 303104
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75123000 Administrative Dienste im Wohnungswesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79993000 Gebäude- und Betriebsmittelverwaltung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Jammerbugt Kommune udbyder kontrakt vedrørende administration og drift af størstedelen af de kommunale ældreboliger, jf. § 5 i Lov om almene boliger mv. og administration og drift af almindelige udlejningsboliger. Nærmere beskrivelse af opgaven fremgår af Kontraktbilag 1 – Kravspecifikation. Oversigt over de omfattede boliger på tidspunktet for gennemførelse af nærværende udbud fremgår af Kontraktbilag 2 – Ejendomsoversigt. Det bemærkes, at antallet af omfattede boliger kan variere i såvel opad- som nedadgående retning i kontraktperioden. Den årlige totale volumen for administrations- og driftsaftalen er estimeret til 800.000 DKK ekskl. moms. Volumen er udelukkende vejledende og baserer sig på historiske tal, der ikke kan tages som udtryk for en garanteret fremtidig omsætningsstørrelse. Det er Ordregivers forventning, at nærværende udbud og den gældende markedssituation vil resultere i effektiv konkurrence, der ses afspejlet i de afgivne tilbud.