433015-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Lolland Vand og Energi A/S - Indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLolland Vand og Energi A/S - Indkøb af forsikringer
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning og løsøreÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindsbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung259925651
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensLolland Vand og Energi A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning og løsøreÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindsbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
LosLOT-0002
TitelAll risk forsikring, bygning og løsøre
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risk forsikring, bygning og løsøre
Interne KennungDelaftale 1
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
LosLOT-0003
TitelÅrsentrepriseforsikring
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Årsentrepriseforsikring
Interne KennungDelaftale 2
Optionen
Beschreibung der OptionenJf. udbudsmateriale
LosLOT-0004
TitelErhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne KennungDelaftale 3
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0005
TitelArbejdsskadeforsikring
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring
Interne KennungDelaftale 4
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0006
TitelMotorkøretøjsforsikring
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne KennungDelaftale 5
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0007
TitelKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
BeschreibungLolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Interne KennungDelaftale 6
Haupteinstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen