2. Verfahren
Verfahren
Titel: Doposażenie dydaktycznej bazy wykładowej Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Doposażenie dydaktycznej bazy wykładowej Uniwersytetu Opolskiego. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A oraz 1B do SWZ. Zamawiający ponadto udostępnia w załącznikach nr 1C– 1J dokumentację techniczną wszystkich aul objętych modernizacją zawierającą w szczególności rzuty i rysunki aul z wymiarami stopni, podestów i układem konstrukcyjnym w celu ułatwienia wykonawcom prawidłowego przygotowania ofert. Dodatkowo poglądowo Zamawiający udostępnia aktualne zdjęcia aul przedstawiające ich stan istniejący.
Interne Kennung: D/95/2025
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32232000 Videokonferenzeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39153000 Möbel für Konferenzräume, 48515000 Videokonferenzsoftwarepaket, 30213000 Personalcomputer, 30213200 Tablettcomputer, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 32351000 Zubehör für Ton- und Videoanlagen, 32333000 Videoaufzeichnungs- und -wiedergabegeräte, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 30211000 Zentralrechner, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 32200000 Sendegeräte für den Funksprech- oder Funktelegrafieverkehr, Rundfunk oder Fernsehen, 32300000 Rundfunk- und Fernsehgeräte sowie Ton- und Bildaufnahme- und -wiedergabegeräte, 32500000 Fernmeldebedarf, 39130000 Büromöbel, 39110000 Sitze, Stühle sowie Zubehörprodukte und -teile, 45214420 Bau von Hörsälen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45323000 Schalldämmungsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: - Przedmiotem zamówienia jest: Doposażenie dydaktycznej bazy wykładowej Uniwersytetu Opolskiego - Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A oraz 1B do SWZ. Zamawiający ponadto udostępnia w załącznikach nr 1C–1J dokumentację techniczną wszystkich aul objętych modernizacją zawierającą w szczególności rzuty i rysunki aul z wymiarami stopni, podestów i układem konstrukcyjnym w celu ułatwienia wykonawcom prawidłowego przygotowania ofert. Dodatkowo poglądowo Zamawiający udostępnia aktualne zdjęcia aul przedstawiające ich stan istniejący. - Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. - Wykonawca w ramach należytego wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do wykonania wszelkich czynności niezbędnych do pełnej realizacji przedmiotu umowy, w tym w szczególności do dostarczenia, wniesienia i zmontowania (w odniesieniu do elementów, których charakter na to pozwala) oraz wykonania prac wykończeniowych, takich jak malowanie, tynkowanie, montaż paneli, wykładzin, listew, elementów oświetlenia i innych prac określonych w załącznikach nr 1A i 1B (jeżeli dotyczy), w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego. - Wykonawca zobowiązany będzie do demontażu, wyniesienia, załadunku, transportu i utylizacji całego istniejącego wyposażenia oraz elementów objętych wymianą w ramach realizacji zamówienia, w tym w szczególności wykładziny, opakowania, elementy mocujące i innych materiałów pochodzących z demontażu, z wyłączeniem mebli, krzeseł i biurek przeznaczonych do zachowania oraz istniejącego sprzętu AV. - Wykonawca musi zaoferować realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. - Przedmiot zamówienia musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiadać normom CE). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ. Przedmiot zamówienia musi być kompletny, tj. musi posiadać, zgodnie z OPZ dodatkowe akcesoria, funkcje, obsługę formatów, rozwiązania, kompletne okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń itp. kompatybilne z danym urządzeniem i umożliwiające pracę w pełnym zakresie parametrów - W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich przypadkach dopuszczalne jest oferowanie rozwiązań równoważnych spełniających wymagania określone przez Zamawiającego. Szczegółowe zasady równoważności zostały opisane w załączniku nr 1B. - Wykonawca dostarczy Zamawiającemu niżej wymienione dokumenty zgodnie z warunkami zawartymi w projekcie umowy: aktualne atesty, wymagane dopuszczenia do obrotu, certyfikaty/deklaracje zgodności/bezpieczeństwa, normy lub inne odpowiednie dokumenty, instrukcję obsługi w języku polskim lub angielskim z tłumaczeniem na język polski (dla każdego sprzętu/zestawu) – Zamawiający dopuszcza możliwość wskazania źródła dostępności instrukcji obsługi w wersji elektronicznej, karty gwarancyjne w języku polskim (w wersji papierowej), w tym gwarancje wystawione przez producenta (oświadczenie gwaranta), a której treść będzie obejmowała co najmniej następujące informacje: nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela, czas trwania ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące Zamawiającemu w razie stwierdzenia wady fizycznej, jednak z pierwszeństwem postanowień umowy. - W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załączy do oferty wykaz zaproponowanych rozwiązań równoważnych wraz z ich opisem lub wskazaniem właściwych norm. - Wykonawca, w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy, przeprowadzi inwentaryzację pomieszczeń aul objętych zamówień w celu prawidłowej realizacji zamówienia. Wyniki inwentaryzacji zostaną wykorzystane do opracowania przez Wykonawcę dwóch propozycji dla każdej z aul, z których jedna (jedna dla każdej auli) – po akceptacji Zamawiającego – będzie stanowiła podstawę do dalszych prac. - Wykonawca zobowiązany jest w cenie oferty uwzględnić opracowanie wizualizacji oraz ewentualne korekty wynikające z uwag zamawiającego.