433193-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborreagenzien – Umowa ramowa na dostawę odczynników chemicznych i laboratoryjnych materiałów zużywalnych przeznaczonych do działalności dydaktycznej, usługowej oraz badań naukowych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUmowa ramowa na dostawę odczynników chemicznych i laboratoryjnych materiałów zużywalnych przeznaczonych do działalności dydaktycznej, usługowej oraz badań naukowych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych materiałów zużywalnych przeznaczonych do działalności dydaktycznej, usługowej oraz badań naukowych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwanych dalej „materiałami” 2. Zamawiający będzie udzielał zamówień na dostawę materiałów, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach nr 1a - 1k do SWZ – odpowiednio do części zamówienia. Z uwagi na liczbę pozycji (obszerność załącznika) Zamawiający dodatkowo prosi o załączenie do oferty szczegółowego zestawienia kalkulacyjnego w Excelu (załącznik nr 2 do SWZ), co pozwoli Zamawiającemu na weryfikację oferty pod względem rachunkowym. 4. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień(CPV): 33696500-0, 38437000-7 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zamówienie zostało podzielone na 11 części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 6. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 7. W przypadku wskazania w niektórych pozycjach opisu przedmiotu zamówienia nazw własnych Zamawiający informuje, że mają jedynie charakter informacyjny. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. 10. Zamawiający będzie udzielał Zamówień w miarę swoich potrzeb, z tym jednak zastrzeżeniem, że minimalna wielkość świadczenia do której nabycia zobowiązany jest Zamawiający, to 1 sztuka lub 1 opakowanie odczynnika z części zamówienia. 11. Przedmiot umowy może być realizowany w ramach projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.
Interne Kennung90-SZP.261.045.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWykaz podmiotowych środków dowodowych. 1. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 3a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 niniejszego rozdziału; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 3b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 niniejszego rozdziału; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 2. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: XII. Opis sposobu przygotowania oferty. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawcy (forma elektroniczna). Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski na platformie e-Zamówienia”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część skompresowane do jednego pliku archiwum (ZIP). Wykonawca zobowiązany jest, wraz z przekazaniem tych informacji, wykazać spełnienie przesłanek określonych w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 pzp. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach: 1) „Cena ofertowa brutto” - C; -80 pkt 2) „Termin realizacji każdej dostawy” – TR -20 pkt
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
Beschreibungdostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych materiałów zużywalnych
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0003
TitelCzęść 2
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0012
TitelCzęść 3
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0013
TitelCzęść 4
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0014
TitelCzęść 5
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0015
TitelCzęść 6
Interne KennungCzęść 6
LosLOT-0016
TitelCzęść 7
Interne KennungCzęść 7
LosLOT-0017
TitelCzęść 8
Interne KennungCzęść 8
LosLOT-0018
TitelCzęść 9
Beschreibungdostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych materiałów
Interne KennungCzęść 9
LosLOT-0019
TitelCzęść 10
Interne KennungCzęść 10
LosLOT-0020
TitelCzęść 11
Interne KennungCzęść 11