See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af forsikringer til Holbæk Kommune
Beschreibung: I forbindelse med udløb af nuværende forsikringsaftaler pr. 31. december 2026, udbyder Holbæk Kom-mune (herefter HOLBÆK KOMMUNE) sin forsikringsportefølje for skadeforsikringer. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, lov nr. 1564 af 15. december 2015. HOLBÆK KOMMUNE inviterer hermed interesserede tilbudsgivere til at afgive tilbud.Leverandøren er den tilbudsgiver, der, på baggrund af udvælgelseskriterierne (egnethedsbedømmelse) og tildelingskriterierne, vinder, og efterfølgende får tildelt en eller flere forsikringsaftaler (herefter Aftaler) med HOLBÆK KOMMUNE.
Interne Kennung: 286529492
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Property
Beschreibung: Delaftalen vedrører propertyforsikring til hele Holbæk Kommune bygningsmasse.
Interne Kennung: 286540624-0
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2a - Arbejdsskadeforsikring - Katastrofedækning
Beschreibung: Delaftale omhandler katastrofedækning for Holbæk Kommunes ansatte.
Interne Kennung: 286543904-1
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 2b - Arbejdsskadeforsikring - Voldskade
Beschreibung: Delaftalen omhandler voldsskadeforsikring for den lovpligtigt omfattede personkreds i Holbæk Kommune.
Interne Kennung: 286544184-2
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 2c - Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Delaftalen omhandler arbejdsskadeforsikring til Holbæk Kommunes ansatte.
Interne Kennung: 286544258-3
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 3 - Erhvervs- og produktansvar
Beschreibung: Delaftalen omhandler erhvervs- og produktansvar for Holbæk Kommunes aktiviteter iht. kommunalfuldmagten.
Interne Kennung: 286544327-4
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 4 - Ansvar for plejeanbragte
Beschreibung: Delaftalen omhandler ansvar for plejeanbragte i Holbæk Kommune
Interne Kennung: 286544502-5
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 5 - Passageransvar
Beschreibung: Delaftalen omhandler passageransvar for alt erhverv sejlads i Holbæk Kommune
Interne Kennung: 286544519-6
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 6 - Professionel ansvar
Beschreibung: Delaftalen omhandler prof. ansvar for Holbæk Kommune
Interne Kennung: 286544900-7
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 7 - Property - Holbæk Sportsby
Beschreibung: Delaftalen omhandler propertyforsikring til Holbæk Sportsby
Interne Kennung: 286545153-8
Los: LOT-0010
Titel: Delaftale 8 - Ansvar for forureningsuheld
Beschreibung: Delaftalen omhandler ansvar for forureningsuheld
Interne Kennung: 286545454-9
Los: LOT-0011
Titel: Delaftale 9 - Patientansvar
Beschreibung: Delaftalen omhandler patientforsikring omfattende kommunale sundhedsordninger.
Interne Kennung: 286545811-10
Los: LOT-0012
Titel: Delaftale 10 - Motor
Beschreibung: Delaftale omhandler forsikring af Holbæk Kommunes køretøjer.
Interne Kennung: 286545892-11
Los: LOT-0013
Titel: Delaftale 11 - Transport
Beschreibung: Delaftale omhandler transportforsikring for udvalgte køretøjer til Holbæk Kommune
Interne Kennung: 286546248-12
Los: LOT-0014
Titel: Delaftale 12 - Rejse
Beschreibung: Delaftale omhandler rejseforsikring til Holbæk Kommune
Interne Kennung: 286546480-13