2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Arkitekttjänster
Beschreibung: Varbergs Bostads AB inbjuder till anbud avseende ramavtal för arkitekttjänster. Upphandlingen avser Beställarens behov av externt konsultstöd för löpande uppdrag inom ombyggnad, renovering och förvaltning i befintligt bestånd. Uppdrag inom nyproduktion samt tidiga skeden, såsom förstudier och utredningar, kan också förekomma. Uppdrag kan förekomma i olika skeden, från tidiga utredningar och projektering till genomförande och uppföljning i förvaltningsskedet.
Interne Kennung: 2026:102
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026:102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000