See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie komunikacyjne dla Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia Ubezpieczenie komunikacyjne dla Jednostek Administracji Państwowej. 2. Zamawiającym są Jednostki Administracji Państwowej wymienione w Zał. nr 1 do SWZ, w imieniu i na rzecz których działa Centralny Zamawiający - Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, jako podmiot prowadzący postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Zał. nr 2 do SWZ. 4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Zał. nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zakresem zamówienia będzie ubezpieczenie komunikacyjne objęte zamówieniem podstawowym, które zostanie przeprowadzone zgodnie z procedurą wynikającą z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Warunki realizacji umowy będą zgodne z warunkami zawartymi w zamówieniu podstawowym. 6. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust. 1 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na charakter i specyfikę zamówienia. Wykonanie zamówienia w ramach jednej części i przez jednego Wykonawcę będzie stanowić najbardziej efektywny z punktu widzenia technicznego i formalnego sposób realizacji. Podział zamówienia na części nie byłby ani racjonalny, ani celowy ze względu na postępowanie centralne, któremu przyświeca cel kumulacji zamówienia, co zwiększa jego atrakcyjność i ma zdecydowany wpływ na uzyskanie korzystniejszej oferty. Podzielenie zamówienia na części wiązało by się także z trudnościami w skoordynowaniu działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, nadmiernym utrudnieniem organizacyjnym i technicznym ze względu na odpowiedzialność więcej niż jednego ubezpieczyciela i zdecydowanie wyższymi kosztami wykonania zamówienia. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji na rynku ani nie utrudnia dostępności do zamówienia. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja Zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. 9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 – 315 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 12. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby przez cały okres obowiązywania umowy, osoby wskazane do nadzoru nad realizacją umowy w § 7 ust. 2 Zał. nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowień umowy, były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy. 13. Informacja dotycząca finansowania lub współfinansowania: a) zamówienie na potrzeby Urzędu Transportu Kolejowego będzie finansowane w ramach projektu nr FENX.05.04-IP.02- 0001/23 pn. „Kampania Kolejowe ABC III” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027; b) zamówienie na potrzeby Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. 14. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung: 111595-2026
Interne Kennung: WIP.261.5.2026.OM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia ubezpieczenie komunikacyjne dla Jednostek Administracji Państwowej, określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który zawarty został w Załączniku nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. 4. Wymagany termin wykonania zamówienia - umowa ubezpieczenia na zakres podstawowy zostanie zawarta na okres 36 miesięcy. 5. Realizacja umowy nastąpi nie wcześniej niż od 1 stycznia 2027 r., z zastrzeżeniem, że Wykonawca rozpocznie sukcesywne świadczenie usług zgodnie z datami zakończenia dotychczasowych umów/polis o świadczenie usług ubezpieczenia komunikacyjnego dla poszczególnych Jednostek – tak aby zapewnić w każdym przypadku ciągłość ubezpieczenia. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu terminu wykonania zamówienia, o którym mowa w ust. 4 o 12 miesięcy, od 1 stycznia 2030 r. do 31 grudnia 2030 r. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od decyzji Zamawiającego, w przypadku dysponowania przez Jednostki odpowiednimi środkami. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji najpóźniej do 1 grudnia 2029 r.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu terminu wykonania zamówienia o12 miesięcy, od 1 stycznia 2030 r. do 31 grudnia 2030 r. Skorzystanie z prawa opcji będzie zależne od decyzji Zamawiającego, w przypadku dysponowania przez Jednostki odpowiednimi środkami. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji najpóźniej do 1 grudnia 2029 r.