See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów budowlanych o kodzie 17 09 04 ze Stacji Przeładunkowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem negocjacji będą warunki realizacji opisanego poniżej zamówienia oraz cena za odbiór i zagospodarowanie 1 Mg odpadów o kodzie 17 09 04 ze Stacji Przeładunkowych. 2. Zamawiający w przetargu nieograniczonym na usługę odbioru i zagospodarowania ww. odpadów (nr referencyjny ZGOK/PN/11/2025) przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP do wartości: 2 000 000,00 zł netto, co stanowiło 431 304,05 euro (na dzień szacowania wartości zamówienia wg kursu euro 4,6371. Podstawa prawna: Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień publicznych z dnia 3 grudnia 2023 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1344). W ramach niniejszego zamówienia Zamawiający zamierza udzielić zamówienia do wartości 800 000,00 zł netto. 3. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) ze Stacji Przeładunkowych, w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów, w tym wymagane prawem rozsortowanie odpadu co najmniej na: drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips i odpady mineralne (w tym beton, cegłę, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie). 4. Odpady będące przedmiotem zamówienia to odpady pochodzące z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktów PSZOK, powstałe w wyniku robót budowlanych prowadzonych przez osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami. 5. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z nw. instalacji: 1) Stacja Przeładunkowa w Polskiej Wsi , Polska Wieś 24a, 11-700 Mrągowo 2) Stacja Przeładunkowa w Medynach, Medyny 51, 11-100 Lidzbark Warmiński 3) Stacja Przeładunkowa w Trelkowie, Trelkowo 80, 12-100 Szczytno. 6. Ilość odpadów o kodzie 17 09 04 ze Stacji Przeładunkowych przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 300 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji jednakże ilość odpadów przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach opcji zostanie określona po wynegocjowaniu ceny jednostkowej w taki sposób, żeby nie przekroczyć planowanej kwoty zamówienia: 800 000,00 zł netto. 7. Ze względu na przedmiot zamówienie musi być realizowane w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach, 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska, 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 9. Na podstawie danych historycznych szacuje się, że ok. 45% całego strumienia będą stanowiły odpady na Stacji Przeładunkowej w Trelkowie, ok. 30% w Polskiej Wsi, oraz ok. 25% w Medynach. 10. Odpady odebrane od Zamawiającego zostaną przekazane do podmiotu posiadającego decyzję określoną w art. 27 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach wskazanego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy. 11. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 12. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 2 do Zaproszenia pn. Projektowane postanowienia umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 374663-2026
Interne Kennung: ZGOK/WR/18/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ilość odpadów o kodzie 17 09 04 ze Stacji Przeładunkowych przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi 300 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji jednakże ilość odpadów przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach opcji zostanie określona po wynegocjowaniu ceny jednostkowej w taki sposób, żeby nie przekroczyć planowanej kwoty zamówienia: 800 000,00 zł netto.