2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i montaż energooszczędnych opraw oświetleniowych - zamówienie o podobnym charakterze do zamówienia realizowanego na podstawie umowy nr 193/U/ZDMK/2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana opraw oświetleniowych wraz z implementacją systemu zarządzania i monitorowania urządzeń oświetlenia ulicznego. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą: • Zakresu rzeczowego wraz załącznikiem – stanowiącego załącznik nr 3 do zaproszenia, • Projektowanych postanowień umowy – stanowiących załącznik nr 2 do zaproszenia. 3. Termin wykonania zamówienia: 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Wymagany okres gwarancji: Wykonawca zobowiązany jest udzielić 120 miesięcznej gwarancji na oprawy oświetleniowe i 60 miesięcznej gwarancji na wykonane prace w ramach usługi (zgodnie z § 10 ust. 1 i 2 PPU). 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia. 6. W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do Zaproszenia nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
Interne Kennung: 6/IV/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana opraw oświetleniowych wraz z implementacją systemu zarządzania i monitorowania urządzeń oświetlenia ulicznego. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą: • Zakresu rzeczowego wraz załącznikiem – stanowiącego załącznik nr 3 do zaproszenia, • Projektowanych postanowień umowy – stanowiących załącznik nr 2 do zaproszenia. 3. Termin wykonania zamówienia: 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Wymagany okres gwarancji: Wykonawca zobowiązany jest udzielić 120 miesięcznej gwarancji na oprawy oświetleniowe i 60 miesięcznej gwarancji na wykonane prace w ramach usługi (zgodnie z § 10 ust. 1 i 2 PPU).