2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaarenhovin päiväkodin yhteistoiminnallinen KVR-urakka
Beschreibung: Kaarenhovin uuden päiväkodin rakentaminen yhteistoiminnallisena KVR-urakkana. Hankintamenettelynä on kilpailullinen neuvottelumenettely. Hankinta käsittää uuden 8-sarjaisen päiväkodin rakentamisen Kuopion Petosen kaupunginosaan osoitteeseen Länsikatu 2. Hankesuunnitelman alustavan tilaohjelman mukainen bruttoala on 2180 brm2. Päiväkoti mitoitetaan n. 135 lapselle. Tavoiteaikataulun mukaan päiväkodin rakentaminen alkaa keväällä 2027 ja päiväkodin toiminta alkaa syksyllä 2028. Kaarenhovin päiväkoti toteutetaan yhteistoiminnallisena KVR-urakkana. Yhteistoiminnallisessa KVR-urakkamuodossa hanke käsittää kolme vaihetta: - Hankintavaihe - Kehitysvaihe - Toteutusvaihe Hankintavaiheessa Tilaaja valitsee osallistumishakemusten perusteella alustavasti 3-5 tarjoajaa lopulliseen tarjouskilpailuun. Tarjouskilpailun valintaperusteet on esitetty osallistumishakemuspyynnön asiakirjoissa.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215221 Bau von Tagesstätten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-050455-LOT-0001