434062-2026 - Wettbewerb
Schweden – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Markskötsel, vinterväghållning samt tillsyn och skötsel av miljörum
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markskötsel, vinterväghållning samt tillsyn och skötsel av miljörum
Beschreibung: Entreprenaden omfattar yttre skötsel, vinterväghållning och tillsyn av miljörum i Bjuvsbostäders bostadsområden med den omfattning, funktioner och frekvenser som framgår av förfrågningsunderlaget. Det anbud som har det ekonomiskt mest fördelaktiga priset kommer att antas. Yttre skötsel omfattar all skötsel året runt av planteringar, gräsytor, buskage, häckar, träd, hårdgjorda ytor m.m., tillsyn av miljörum samt vinterväghållning. I entreprenaden ingår jourverksamhet för snö- och halkbekämpning.
Interne Kennung: 26/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Två förlängningar á 12 månader.
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Två förlängningar á 12 månader.