2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego, służbowego, wyjściowego dla żołnierzy zawodowych i żołnierzy promowanych na 1 stopień oficerski.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia a jest usługa szycia umundurowania typu galowego, wyjściowego, służbowego wg określonych wzorów dla żołnierzy zawodowych i żołnierzy promowanych na 1 stopień oficerski wg. WDTT dla każdego asortymentu. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy niezależne zadania, z czego każde zadanie będzie oceniane odrębnie: - ZADANIE I - Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego dla żołnierzy zawodowych i żołnierzy promowanych na 1 stopień oficerski. - ZADANIE II – Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania służbowego dla żołnierzy zawodowych. - ZADANIE III - Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania wyjściowego dla żołnierzy zawodowych. 2. Zamawiający nie ogranicza ilości części zamówienia (zadań), na jakie wykonawca może złożyć ofertę. Wykonawca może złożyć ofertę na 1 lub 2 lub 3 części zamówienia (zadania). Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że wykonawca może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy 1 lub 2 lub 3 części zamówienia (zadań). Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia (wszystkich pozycji asortymentowych) określonego w poszczególnych zadaniach zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp. 4. Terminy dokonania zdjęcia wymiarów antropometrycznych , przeprowadzenia przymiarki zostaną ustalone w trybie roboczym miedzy Zamawiającym a Wykonawcą. 5. Dopuszcza się dokonanie zmiany terminów dostawy umundurowania, jeżeli Zamawiający nie będzie mógł dotrzymać ustalonych terminów z przyczyn od niego niezależnych (np. brak informacji o przydziałach kandydatów do rodzaju sił zbrojnych, brak możliwości stawiennictwa żołnierzy). Powyższą zmianę Zamawiający dopuszcza do 15 dni. Powyższe zmiany nie będą powodowały naliczenia kar umownych dla Wykonawcy oraz nie będą stanowiły podstawy do jakichkolwiek innych roszczeń majątkowych ze strony Wykonawcy wobec Zamawiającego. Powyższe zmiany wymagają dla swojej ważności zmiany umowy w formie aneksu. 6. W przypadku niewłaściwego wykonania pomiarów antropometrycznych przez Wykonawcę, Zamawiający wyznaczy dodatkowy termin na wykonanie ponownych pomiarów. Wykonawca dokona ponownych pomiarów w mieście Dęblinie, na własny koszt. Wykonawcy nie będą przysługiwać z tego tytułu żadne roszczenia. 7. Wykonawca po pobraniu wymiarów antropometrycznych zobowiązany jest przekazać przedstawicielowi Służby Mundurowej 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie jeden egzemplarz dokumentacji rozmiarowej. Natomiast po zakończeniu realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się do przesłania do Służby Mundurowej 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie wszystkich egzemplarzy dokumentacji rozmiarowej, a jeżeli wykonał kopie tej dokumentacji - do jej zniszczenia, tak aby u Wykonawcy nie pozostały żadne dane zawarte w dokumentacji rozmiarowej. 8. Podczas realizacji usługi dopuszcza się wejście na teren zakładu Wykonawcy za jego zgodą przedstawicieli Zamawiającego w celu weryfikacji jakości wykonywania usług, porównania umundurowania ze wzorcem zakładowym. 9. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego na poziomie 100% ilości poszczególnych pozycji asortymentowych. 10. Dostarczone umundurowanie musi zostać opisane lub oznaczone (np. metką wraz z kodem kreskowym EAN-13 EAN-8) na opakowaniu przez Wykonawcę w sposób pozwalający na łatwe przyporządkowanie danego przedmiotu do osoby, dla której zostało wykonane na podstawie dokumentacji rozmiarowej, która została przekazana przedstawicielowi Służby Mundurowej 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie po pobraniu wymiarów antropometrycznych. Ponadto na każdym dostarczonym egzemplarzu umundurowania powinny być oznaczenia rozmiarowe oraz wszystkie informacje określające wyrób zgodnie z obowiązującymi normami. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania I określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1a do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2a do SWZ 12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania II określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1b do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2b do SWZ 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania III określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1c do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2c do SWZ 14. Unieważnienie postępowania (fakultatywne): Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 ustawy Pzp oraz na podstawie art. 256 ustawy Pzp. Ponadto zgodnie z art. 257 pkt 1) ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 15. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zadaniu I, zadaniu II, zadaniu III. 16.Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - dotyczy wszystkich zadań: Stosownie do art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, w całym okresie realizacji przedmiotu umowy osoby wykonujące bezpośrednie czynności w trakcie realizacji zamówienia tj. usługę szycia umundurowania.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98393000 Dienstleistungen in der Maßschneiderei
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE I - Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego dla żołnierzy zawodowych i żołnierzy promowanych na 1 stopień oficerski.
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania I określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1a do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2a do SWZ. 2. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w FORMULARZU OFERTOWYM, TABELI NR 1 , w kolumnie nr 7 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 1–w kolumnie nr 10 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 3. Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego , w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w formularzu ofertowym, w TABELI NR 1, w ilościach określonych w kolumnie 10 oraz załączniku nr 1 do umowy tj. formularzu ofertowym. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - dotyczy wszystkich zadań: Stosownie do art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy tj. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu umowy osoby wykonujące bezpośrednie czynności w trakcie realizacji zamówienia tj. usługę szycia umundurowania. 5. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców- dotyczy wszystkich zadań: Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zadaniu I, zadaniu II, zadaniu III. W związku z powyższym, Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie (w Formularzu ofertowym - załączniku Nr 1 do SWZ), części zamówienia w danym zadaniu, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 6. Każdy Wykonawca do upływu terminu składania ofert zobowiązany jest złożyć: 6.1. Formularz ofertowy opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ; 6.2. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na formularzu według wzoru zamieszczonego w pliku .xml na platformie zakupowej prowadzonego postępowania, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ 6.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, z którego wynikać będzie, że w stosunku do tego wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 8a do SWZ 6.4.Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 16a ustawy Pzp – opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ 6.5.Pełnomocnictwo udzielane osobom podpisującym ofertę lub inne dokumenty składane z ofertą, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych 6.6. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 6.7. Przedmiotowe środki dowodowe - szczegóły zostały opisane w Rozdziale 9 SWZ 6.8.Oświadczenie z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór zał. Nr 6 do SWZ 6.9.Zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia zasobów, jeżeli wykonawca celem spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej polega na innym podmiocie (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 7 do SWZ; 7. W zakresie potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający zażąda: - ZADANIE I - WYKAZU USŁG - wzór wykazu usług stanowi załącznik Nr 4a do SWZ 8.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu w ZADANIU I, ZADANIU II, ZADANIU III - Zamawiający zażąda następujących dokumentów: 8.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, 8.2. Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.3.Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.4.Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 8.5. oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy - wzór zał. Nr 3 do SWZ 8.6. oświadczenia wykonawcy o aktualności
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w TABELI NR 1 (zadanie I), w kolumnie nr 4 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 1 (zadanie I) w kolumnie nr 5 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 2.Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego (zadanie I) w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w TABELI NR 1, w ilościach określonych w kolumnie 5 oraz załączniku nr 1 do umowy tj. formularzu ofertowym. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji) dla poszczególnych pozycji asortymentowych w danym zadaniu, maksymalnie do ilości asortymentu ujętego w TABELI NR 1 w kolumnie 4, w kolumnie 5 tj. „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia w ramach danego zadania (każdej pozycji asortymentowej ujętej w TABELI NR 1, Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony bieżącymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od zmiennej ilości stanów osobowych. 3. Prawo opcji może zostać uruchomione po uruchomieniu procesu szycia całości zamówienia podstawowego w danej pozycji asortymentowej w danym zadaniu (100%). Uruchomienie zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi poprzez skierowanie do Wykonawcy „zamówienia opcjonalnego”. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej (pismo oraz faks/mail na numer/adres: ………). W takim przypadku upoważniony przedstawiciel Zamawiającego (osoba odpowiedzialna za realizację umowy, lub inna osoba upoważniona) złoży na piśmie z co najmniej 2 - dniowym wyprzedzeniem informację dotyczącą uruchomienia prawa opcji. 4. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej dla danej pozycji asortymentowej, w całym okresie obowiązywania danej umowy. 5. Wykonawca nie może odmówić realizacji prawa opcji z zastrzeżeniem, iż zostało ono uruchomione w terminach przewidzianych w umowie. Odmowa realizacji zamówienia z prawa opcji uruchomionego w terminie skutkuje częściowym odstąpieniem od umowy i naliczeniem kary umownej o której mowa w paragrafie 10 pkt. 12 umowy dla danego zadania. 6. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 7. Zamówienie podstawowe w ilościach określonych w formularzu ofertowym w zadaniu I jest zamówieniem gwarantowanym Wykonawcy. 8. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego (gwarantowanego). 9. Przedmiot zamówienia uszyty w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi tak jak przedmiot zamówienia objęty zamówieniem podstawowym. 10. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalna ilość asortymentu określona w TABELI NR 1 - „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”) oraz w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy. 11. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należało dodatkowe wynagrodzenie. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych zadeklarowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do umowy, Tabela Nr 1 (dla zadania I), kolumna 5 i na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 12. Ostateczna ilość uszytego umundurowania w ramach prawa opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych. 13. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym zamawiającego w określonym opcją zakresie. 14. Główny Księgowy lub osoba przez niego upoważniona potwierdzi dysponowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację opcji.
Los: LOT-0002
Titel: ZADANIE II - Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania służbowego dla żołnierzy zawodowych.
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania I określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1b do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2b do SWZ. 2. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w formularzu ofertowym , w TABELI NR 2, w kolumnie nr 7 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 2 –w kolumnie nr 10 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 3. Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania służbowego, w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w TABELI NR 2, w ilościach określonych w kolumnie 10 Tabeli Nr 2 w formularzu ofertowym. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - dotyczy wszystkich zadań: Stosownie do art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy tj. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu umowy osoby wykonujące bezpośrednie czynności w trakcie realizacji zamówienia tj. usługę szycia umundurowania. 5. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców- dotyczy wszystkich zadań: Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zadaniu I, zadaniu II, zadaniu III. W związku z powyższym, Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie (w Formularzu ofertowym - załączniku Nr 1 do SWZ), części zamówienia w danym zadaniu, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 6. Każdy Wykonawca do upływu terminu składania ofert zobowiązany jest złożyć: 6.1. Formularz ofertowy opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ; 6.2. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na formularzu według wzoru zamieszczonego w pliku .xml na platformie zakupowej prowadzonego postępowania, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ 6.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, z którego wynikać będzie, że w stosunku do tego wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 8a do SWZ 6.4.Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 16a ustawy Pzp – opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ 6.5.Pełnomocnictwo udzielane osobom podpisującym ofertę lub inne dokumenty składane z ofertą, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych 6.6. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 6.7. Przedmiotowe środki dowodowe - szczegóły zostały opisane w Rozdziale 9 SWZ 6.8.Oświadczenie z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór zał. Nr 6 do SWZ 6.9.Zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia zasobów, jeżeli wykonawca celem spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej polega na innym podmiocie (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 7 do SWZ; 7. W zakresie potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający zażąda: - ZADANIE I - WYKAZU USŁG - wzór wykazu usług stanowi załącznik Nr 4a do SWZ 8.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu w ZADANIU I, ZADANIU II, ZADANIU III - Zamawiający zażąda następujących dokumentów: 8.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, 8.2. Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.3.Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.4.Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 8.5. oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy - wzór zał. Nr 3 do SWZ 8.6. oświadczenia wykonawcy o aktualności
Beschreibung der Optionen: 1. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w TABELI NR 2 (zadanie II), w kolumnie nr 4 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 2 (zadanie II) w kolumnie nr 5 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 2.Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania służbowego (zadanie II), w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w TABELI NR 2, w ilościach określonych w kolumnie 5 oraz załączniku nr 1 do umowy tj. formularzu ofertowym. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji) dla poszczególnych pozycji asortymentowych w danym zadaniu, maksymalnie do ilości asortymentu ujętego w TABELI NR 1 w kolumnie 4, w kolumnie 5 tj. „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia w ramach danego zadania (każdej pozycji asortymentowej ujętej w TABELI NR 1, Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony bieżącymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od zmiennej ilości stanów osobowych. 3. Prawo opcji może zostać uruchomione po uruchomieniu procesu szycia całości zamówienia podstawowego w danej pozycji asortymentowej w danym zadaniu (100%). Uruchomienie zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi poprzez skierowanie do Wykonawcy „zamówienia opcjonalnego”. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej (pismo oraz faks/mail na numer/adres: ………). W takim przypadku upoważniony przedstawiciel Zamawiającego (osoba odpowiedzialna za realizację umowy, lub inna osoba upoważniona) złoży na piśmie z co najmniej 2 - dniowym wyprzedzeniem informację dotyczącą uruchomienia prawa opcji. 4. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej dla danej pozycji asortymentowej, w całym okresie obowiązywania danej umowy. 5. Wykonawca nie może odmówić realizacji prawa opcji z zastrzeżeniem, iż zostało ono uruchomione w terminach przewidzianych w umowie. Odmowa realizacji zamówienia z prawa opcji uruchomionego w terminie skutkuje częściowym odstąpieniem od umowy i naliczeniem kary umownej o której mowa w paragrafie 10 pkt. 12 umowy dla danego zadania. 6. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 7. Zamówienie podstawowe w ilościach określonych w formularzu ofertowym w zadaniu II jest zamówieniem gwarantowanym Wykonawcy. 8. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego (gwarantowanego). 9. Przedmiot zamówienia uszyty w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi tak jak przedmiot zamówienia objęty zamówieniem podstawowym. 10. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalna ilość asortymentu określona w TABELI NR 2 - „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”) oraz w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy. 11. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należało dodatkowe wynagrodzenie. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych zadeklarowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do umowy, Tabela Nr 2 (dla zadania II), kolumna 5 i na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 12. Ostateczna ilość uszytego umundurowania w ramach prawa opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych. 13. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym zamawiającego w określonym opcją zakresie. 14. Główny Księgowy lub osoba przez niego upoważniona potwierdzi dysponowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację opcji.
Los: LOT-0003
Titel: ZADANIE III - Świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania wyjściowego dla żołnierzy zawodowych.
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania I określają następujące dokumenty: - formularz ofertowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; - opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1c do SWZ zawarty w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT); - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik Nr 2c do SWZ. 2. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w formularzu ofertowym, w TABELI NR 3, w kolumnie nr 7 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 3 –w kolumnie nr 10 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 3. Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania galowego (zadanie I), w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w TABELI NR 3, w ilościach określonych w kolumnie 10 w formularzu ofertowym. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - dotyczy wszystkich zadań: Stosownie do art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy tj. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w całym okresie realizacji przedmiotu umowy osoby wykonujące bezpośrednie czynności w trakcie realizacji zamówienia tj. usługę szycia umundurowania. 5. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców- dotyczy wszystkich zadań: Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zadaniu I, zadaniu II, zadaniu III. W związku z powyższym, Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie (w Formularzu ofertowym - załączniku Nr 1 do SWZ), części zamówienia w danym zadaniu, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 6. Każdy Wykonawca do upływu terminu składania ofert zobowiązany jest złożyć: 6.1. Formularz ofertowy opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ; 6.2. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na formularzu według wzoru zamieszczonego w pliku .xml na platformie zakupowej prowadzonego postępowania, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ 6.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, z którego wynikać będzie, że w stosunku do tego wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 8a do SWZ 6.4.Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie – składane na podstawie art. 16a ustawy Pzp – opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ 6.5.Pełnomocnictwo udzielane osobom podpisującym ofertę lub inne dokumenty składane z ofertą, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych 6.6. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 6.7. Przedmiotowe środki dowodowe - szczegóły zostały opisane w Rozdziale 9 SWZ 6.8.Oświadczenie z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór zał. Nr 6 do SWZ 6.9.Zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia zasobów, jeżeli wykonawca celem spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej i zawodowej polega na innym podmiocie (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 7 do SWZ; 7. W zakresie potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający zażąda: - ZADANIE I - WYKAZU USŁG - wzór wykazu usług stanowi załącznik Nr 4a do SWZ 8.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu w ZADANIU I, ZADANIU II, ZADANIU III - Zamawiający zażąda następujących dokumentów: 8.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, 8.2. Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.3.Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy 8.4.Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 8.5. oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy - wzór zał. Nr 3 do SWZ 8.6. oświadczenia wykonawcy o aktualności
Beschreibung der Optionen: 1. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z PRAWA OPCJI (art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w formularzu ofertowym w TABELI NR 3 (zadanie III), w kolumnie nr 7 „Ilości stanowiące zamówienie podstawowe” (gwarantowane Wykonawcy), maksymalnie o ilości wykazane w TABELI NR 3 (zadanie III) w kolumnie nr 10 „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. 2.Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi ilość gwarantowaną, natomiast realizacja zamówienia opcjonalnego może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych, w obowiązujących cenach jednostkowych, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na skorzystanie z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usługi szycia na miarę umundurowania wyjściowego (zadanie III) w poszczególnych pozycjach asortymentowych wskazanych w TABELI NR 3, w ilościach określonych w kolumnie 5 oraz załączniku nr 1 do umowy tj. formularzu ofertowym. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji) dla poszczególnych pozycji asortymentowych w danym zadaniu, maksymalnie do ilości asortymentu ujętego w TABELI NR 3 w kolumnie 4, w kolumnie 5 tj. „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia (każdej pozycji asortymentowej ujętej w TABELI NR 3, Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony bieżącymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od zmiennej ilości stanów osobowych. 3. Prawo opcji może zostać uruchomione po uruchomieniu procesu szycia całości zamówienia podstawowego w danej pozycji asortymentowej (100%). Uruchomienie zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi poprzez skierowanie do Wykonawcy „zamówienia opcjonalnego”. Zamawiający o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach dostaw opcjonalnych powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej (pismo oraz faks/mail na numer/adres: ………). W takim przypadku upoważniony przedstawiciel Zamawiającego (osoba odpowiedzialna za realizację umowy, lub inna osoba upoważniona) złoży na piśmie z co najmniej 2 - dniowym wyprzedzeniem informację dotyczącą uruchomienia prawa opcji. 4. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej dla danej pozycji asortymentowej, w całym okresie obowiązywania danej umowy. 5. Wykonawca nie może odmówić realizacji prawa opcji z zastrzeżeniem, iż zostało ono uruchomione w terminach przewidzianych w umowie. Odmowa realizacji zamówienia z prawa opcji uruchomionego w terminie skutkuje częściowym odstąpieniem od umowy i naliczeniem kary umownej o której mowa w paragrafie 10 pkt. 12 umowy dla danego zadania. 6. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 7. Zamówienie podstawowe w ilościach określonych w formularzu ofertowym w zadaniu I jest zamówieniem gwarantowanym Wykonawcy. 8. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach określonych w umowie, stosując odpowiednio postanowienia jak dla zamówienia podstawowego (gwarantowanego). 9. Przedmiot zamówienia uszyty w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi tak jak przedmiot zamówienia objęty zamówieniem podstawowym. 10. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalna ilość asortymentu określona w TABELI NR 3 - „Ilości stanowiące zamówienie w ramach prawa opcji”) oraz w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy. 11. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należało dodatkowe wynagrodzenie. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych zadeklarowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku Nr 1 do umowy, Tabela Nr 3 (dla zadania III), kolumna 5 i na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. 12. Ostateczna ilość uszytego umundurowania w ramach prawa opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych. 13. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym zamawiającego w określonym opcją zakresie. 14. Główny Księgowy lub osoba przez niego upoważniona potwierdzi dysponowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację opcji.