434216-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – 008-0 Bistruplund Helhedsplan
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel008-0 Bistruplund Helhedsplan
BeschreibungProjektet er et hovedentrepriseudbud omhandlende gennemførelse af hel-hedsplanen for Bistruplund, Birkerød. Projektet rummer en lang række fysiske tiltag, som skal løfte bebyggelsen og fremstidssikre denne som en attraktiv be-byggelse i Rudersdal kommune. Fokus er rettet mod sikring af klimaskærm og forbedringer af indeklimaet samt ombygning af boliger til tilgængelige boliger. Der indgår således renovering samt en opgradering af udearealer.
Interne Kennung008-0 Bistruplund
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelUdbud af renovering i hovedentreprise, afd. 008-0 Bistruplund
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau