2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aftale om levering af flytteydelser - Præstevangen
Beschreibung: Udbuddet, der gennemføres som et offentligt udbud efter reglerne herom i udbudslovens §§ 56-57, vedrører levering af flytteydelser i forbindelse med gennemførelse af helhedsplan for afdeling 1, Præstevangen. Den udbudte flytteopgave omfatter i alt op til ca. 575 lejligheder, der alle er beliggende i Præstevangen i Viby J, som led i en midlertidig og delvis permanent genhusning af de nuværende beboere samt indflytning i 8 stk. nyetablerede boliger beliggende i kælderniveau. Endvidere består den udbudte opgave af tømning af ca. 700 stk. depotrum i kælderarealer med flytning til enten midlertidige opmagasineringsfaciliteter beliggende i Præstevangen og anvist af Boligforeningen, til permanent genhusningslokation, eller midlertidig genhusningslokation uden for Præstevangen, samt tilbageflytning af indbo fra midlertidig opmagasinering til nyt beboerdepotrum i kælder. Udbuddet gennemføres af Boligforeningen Aarhus Omegn. Aftalen er ikke udbudt i særskilte delaftaler, da dette af styringshensyn i forbindelse med selve ydelsen på kontrakten ikke vurderes hensigtsmæssigt.
Vorherige Bekanntmachung: 161820-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen kan på Boligforeningens ønske forlænges med ét år til den 31. december 2030.