See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”
Beschreibung: Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego i oprogramowania do diagnostyki chorób układu krążenia realizowany w ramach zadania pn. „Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Zamówienie obejmuje 3 zadania (części). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 320505-2026
Interne Kennung: DZ/13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przy wyliczeniu terminu składania ofert skorzystał z normy zawartej w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Podstawą skrócenia terminu składania ofert jest konieczność dotrzymania terminu realizacji projektu, tj. nie później niż do dnia 30 czerwca 2026 r. Zamawiający przygotowując opis przedmiotu zamówienia, mając świadomość, że jest to najważniejsze narzędzie zabezpieczenia jego potrzeb na odpowiednim poziomie, był zmuszony uwzględnić wszelkie zmiany zaszłe i przyszłe (np. zmiany organizacyjne i personalne Zamawiającego), które miały lub będą mieć wpływ na zachowanie równowagi pomiędzy dobrem Zamawiającego i pozostałymi uczestnikami postępowania. Przygotowując postępowanie, Zamawiający musiał uwzględnić fakt, że wyznaczenie terminu bez skrócenia go, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym terminowość rozliczenia projektu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenia terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz to, że zwykły termin składania ofert uniemożliwiłby terminowe wykonanie zadania, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Zadanie nr 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Rozwój diagnostyki w Zespole Szpitali Powiatu Gliwickiego w obszarze kardiologii realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Zadanie nr 3