434812-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – 73. udbud - Midttrafik Østjylland
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel73. udbud - Midttrafik Østjylland
BeschreibungMidttrafiks 73. udbud omfatter driften af lokal- og regionalruter i Østjylland. Kørslen udbydes i én selvstændig delkontrakt (pakke); Pakke 1 - Lokal- og regionalruter i og omkring Aarhus, Odder, Skanderborg, Syddjurs og Horsens kommuner.
Interne KennungMidttrafiks 73. udbud - Midttrafik Østjylland
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivet, hvilket betyder, at alle interesserede tilbudsgivere, der overholder udbuddets krav, kan afgive et tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenUdbuddet omfatter option på HVO- Biodiesel, som tilbudsgiver skal afgive tilbud på.