See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af planlagte TV- og spuleopgaver 2026
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af TV- og spuleopgaver til Novafos A/S og dennes koncernforbundne selskaber jf. udbudsbilag 1. Novafos gennemfører planlagte TV- og spuleopgaver i hele området. Til gennemførelse af disse opgaver ønsker Novafos at benytte entreprenører, som i et konstruktivt og effektivt samarbejde kan gennemføre de aktuelle TV- og spuleopgaver. Tilbuddet fra entreprenøren anvendes som afregningsgrundlag for indgåelse af de specifikke opgaver i forbindelse med TV- og spuleopgaver i Novafos i en periode på 2 år fra kontraktens ikrafttrædelse, med mulighed for op til 24 måneders forlængelse. Novafos Udbyder i følgende 7 delaftaler • Delaftale 1: Frederikssund Kommune • Delaftale 2: Gentofte Kommune • Delaftale 3: Gladsaxe Kommune • Delaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner • Delaftale 5: Allerød og Furesø Kommuner • Delaftale 6: Ballerup Kommune • Delaftale 7: Egedal Kommune Den anslåede værdi af Rammeaftalen (i alt 4 år inklusive mulighed for forlængelser) udgør 76.000.000 kr. eksklusive moms. Den maksimale værdi af Rammeaftalen (i alt 4 år inklusive mulighed for forlængelser) er anslået til 92.400.000 kr. eksklusive moms. Anslåede værdi Maksimale værdi • Delaftale 1: Frederikssund Kommune Anslåede værdi 14.400.000 Maksimale værdi 17.300.000 • Delaftale 2: Gentofte Kommune Anslåede værdi 13.600.000 Maksimale værdi 16.400.000 • Delaftale 3: Gladsaxe Kommune Anslåede værdi 11.200.000 Maksimale værdi 13.500.000 • Delaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner Anslåede værdi 11.600.000 Maksimale værdi 13.900.000 • Område 5: Allerød og Furesø Kommuner Anslåede værdi 11.200.000 Maksimale værdi 13.500.000 • Område 6: Ballerup Kommune Anslåede værdi 8.000.000 Maksimale værdi 9.600.000 • Område 7: Egedal Kommune Anslåede værdi 6.000.000 Maksimale værdi 8.200.000 Beregning af den anslåede maksimale værdi tager udgangspunkt i forventningen om evt. øget behov for fremtidigt indkøb af TV- og spuleopgaver. Tilbudsgiver kan maksimalt tildeles to (2) store delaftaler og én (1) lille delaftale som entreprenør nr. 1. For mere information, se udbudsbetingelserne.
Vorherige Bekanntmachung: 322934-2026
Interne Kennung: 715664
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 76600000 Überwachung von Rohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 76472000 Überprüfung der Bohrlochinspektion, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Frederikssund Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af planlagte TV- og Spuleopgaver til Novafos A/S og dennes koncernforbundne selskaber jf. Udbudsbilag vedrørende koncernforbundne selskaber. Til gennemførelse af disse opgaver ønsker Novafos at benytte entreprenører, som i et konstruktivt og effektivt samarbejde kan gennemføre de aktuelle TV- og spuleopgaver. En nærmere beskrivelse af opgaven fremgår af bilag 2 Arbejdsbeskrivelse (AB).
Interne Kennung: 716054
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Gentofte Kommune
Interne Kennung: 716102
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mulighed for forlængelse i op til 24 måneder
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Gladsaxe Kommune
Interne Kennung: 716120
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner
Interne Kennung: 716135
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Allerød og Furesø Kommuner
Interne Kennung: 716152
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Ballerup Kommune
Interne Kennung: 716165
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Egedal Kommune
Interne Kennung: 716175