2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere și reparații a semafoarelor în municipiul Satu Mare
Beschreibung: Obiectul acordului cadru este Servicii de întreținere și reparații a semafoarelor în municipiul Satu Mare Având în vedere expirarea Acord-Cadru de Servicii privind “Servicii de întreţinere şi reparaţii a semafoarelor în municipiul Satu Mare nr. 484/22.08.2021, se impune organizarea unei noi licitaţii pentru: - a asigura desfăşurarea circulaţiei auto şi pietonale în deplină siguranţă - apărarea vieţii şi integrităţii corporale a persoanelor - protecţia mediului înconjurător, precum şi a drepturilor şi intereselor legitime ale persoanelor - mărirea siguranţei circulaţiei - reducerea numărului de accidente Valoarea totală estimată fără TVA a acordului - cadru, în conformitate cu prevederile art. 14 din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, este de 5.875.694,72 lei fără T.V.A, care se consideră a fi valoarea maximă estimată, fără TVA, a tuturor contractelor de achiziţie publică subsecvente care se anticipează că vor fi atribuite în baza acordului-cadru. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 734 461,84 lei fără T.V.A. Acordul – cadru se va încheia pe 4 ani, cu un singur operator economic. Într-un an se va încheia minim 2 contracte subsecvente, astfel pe perioada acordului-cadru se va încheia 8 contracte subsecvente. Conf prev art 160 (2) din Legea 98/2016 modificat prin OUG 107/2017, autoritatea contractanta va raspunde la clarificari in a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Totodata numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile.
Interne Kennung: 4038806_2026_PAAPD1626265
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului cadru este Servicii de întreținere și reparații a semafoarelor în municipiul Satu Mare Având în vedere expirarea Acord-Cadru de Servicii privind “Servicii de întreţinere şi reparaţii a semafoarelor în municipiul Satu Mare nr. 484/22.08.2021, se impune organizarea unei noi licitaţii pentru: - a asigura desfăşurarea circulaţiei auto şi pietonale în deplină siguranţă - apărarea vieţii şi integrităţii corporale a persoanelor - protecţia mediului înconjurător, precum şi a drepturilor şi intereselor legitime ale persoanelor - mărirea siguranţei circulaţiei - reducerea numărului de accidente
Interne Kennung: 1