See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemu HIS
Beschreibung: Rozbudowa systermu HIS
Vorherige Bekanntmachung: 354550-2026
Interne Kennung: SZP.271.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający uzasadnia skrócenie terminu składania ofert wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia w ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w obszarze Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia obejmującej dostawę urządzeń infrastruktury sieciowej, instalację i konfigurację zgodnie ze złożonym wnioskiem i podpisaną umową. Z uwagi na fakt, iż pierwsze postępowanie nie wyłoniło wykonawcy, a czas realizacji umowy na realizację w/w zadania jest wyznaczony na 15 lipca 2026 roku, zachodzi uzasadniona konieczność skrócenia terminu składania ofert. Konieczność przyśpieszenia (skrócenia) procedury przetargowej związana jest również z tym, iż realizacja zamówienia dotyczy kluczowych komponentów systemu informatycznego, od których uzależnione jest osiągnięcie wskaźników projektu oraz jego terminowe zakończenie. Niedotrzymanie terminów określonych w zawartej umowie na dofinansowanie grozi utratą całości lub części dofinansowania oraz koniecznością zwrotu środków, co stanowi istotne ryzyko finansowe dla Zamawiającego. Konieczne jest również zapewnienie ciągłości i spójności realizacji poszczególnych etapów projektu (w tym prac wdrożeniowych i integracyjnych), których opóźnienie mogłoby skutkować niemożnością osiągnięcia zakładanych rezultatów. Skrócenie terminu składania ofert pozostaje proporcjonalne do przedmiotu zamówienia oraz nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, a zakres zamówienia jest typowy dla rynku IT, co umożliwia wykonawcom przygotowanie oferty w skróconym terminie. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą zapewnienia terminowej realizacji projektu oraz ochrony interesu publicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie
Beschreibung: Rozbudowa systemu HIS