435251-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – „Świadczenie usług specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnościami od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2029 r." – zamówienie w 2 częściach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Świadczenie usług specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnościami od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2029 r." – zamówienie w 2 częściach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnościami (dalej: „usługa"). Usługa realizowana będzie zgodnie z „Warszawskim programem działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami do 2027 roku” (Uchwała nr LXVII/2213/2022 Rady m.st. Warszawy z 7 lipca 2022 r.) oraz ze „Strategią rozwiązywania problemów społecznych 2030” (Uchwała LV/1735/2021 Rady m.st. Warszawy z 14 października 2021 r.). Usługa świadczona będzie zgodnie z poniższymi warunkami; 2)usługi będą realizowane zgodnie z: a)Regulaminem dla osób, które korzystają z usługi przewozu osób z niepełnosprawnościami samochodami specjalistycznymi (dalej: „Regulamin przewozów specjalistycznych”), którego treść stanowi Załącznik nr 1a do SWZ (do Części 1 zamówienia), b)Regulaminem dla osób, które korzystają z usługi przewozu osób z niepełnosprawnościami samochodami osobowymi (dalej: „Regulamin przewozów osobowych”), którego treść stanowi Załącznik nr 1b do SWZ (do Części 2 zamówienia); 3)osobami uprawnionymi do korzystania z usługi (dalej: „Korzystający”) są pełnoletni mieszkańcy Warszawy, którzy posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem w pkt 9 orzeczenia, rozliczają podatki w Warszawie i spełniają szczegółowe warunki określone w Regulaminie przewozów specjalistycznych i Regulaminie przewozów osobowych; 4)usługa będzie obejmowała trzy rodzaje przewozów: okazjonalne i abonamentowe określone w Regulaminie przewozów specjalistycznych i Regulaminie przewozów osobowych oraz specjalne, określone w umowie 5)użyte w dokumentach zamówienia określenia „przewozy okazjonalne”, „przewozy abonamentowe” i „przewozy specjalne” oznaczają organizacyjne kategorie przewozów przyjęte na potrzeby realizacji usługi na rzecz Zamawiającego i nie wyłączają obowiązku wykonywania przewozów zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, w tym na podstawie licencji właściwej dla przyjętego przez Wykonawcę modelu realizacji zamówienia. 2.Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch częściach: 1)Część 1 zamówienia, do której zastosowanie ma Regulamin przewozów specjalistycznych – obejmuje realizację usługi pojazdami specjalistycznymi, dostosowanymi do przewozu osób poruszających się na wózkach, przy czym: a)planowana maksymalna liczba przewozów do realizacji w całym okresie przedmiotu zamówienia wynosi ok. 112 000, b)planowana minimalna (gwarantowana) liczba przewozów w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia wynosi ok. 62 000, c)planowana średnia miesięczna liczba przewozów abonamentowych wynosi ok. 2 300, d)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych dziennych wynosi ok. 1 700, e)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych nocnych wynosi ok. 7, f)Zamawiający dopuszcza możliwość zamiany liczby przewozów pomiędzy ich rodzajami w trakcie realizacji umowy z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie Wykonawcy w ramach zawartej umowy, nie ulegnie zmianie, g)pojazdy powinny być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2018 roku 2)Część 2 zamówienia, do której ma zastosowanie Regulamin przewozów osobowych – obejmuje realizację usługi pojazdami osobowymi, przy czym: a)planowana maksymalna liczba przewozów do realizacji w całym okresie przedmiotu zamówienia wynosi ok. 85 440, b)planowana minimalna (gwarantowana) liczba przewozów w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia wynosi ok. 42 720, c)planowana średnia miesięczna liczba przewozów abonamentowych wynosi ok. 1 800, d)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych dziennych wynosi ok. 1 700, e)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych nocnych wynosi ok. 7; f)Zamawiający dopuszcza możliwość zamiany liczby przewozów pomiędzy ich rodzajami w trakcie realizacji umowy, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie wykonawcy w ramach zawartej umowy nie ulegnie zmianie, g)usługa będzie realizowana dopuszczonymi do ruchu samochodami osobowymi, wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2018 roku. 3.Zamawiający wymaga, aby produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: - produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; - produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 3.Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określa Rozdział IV SWZ oraz Załącznik nr 1a do SWZ i Załącznik nr 1b do SWZ
Interne KennungCUS/ZP/2/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Wykonawca nie składa wraz z ofertą oświadczenia w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, dalej: „JEDZ”, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp. Zamawiający będzie żądał złożenia oświadczenia JEDZ wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3.Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty częściowej na maksymalnie dwie części zamówienia, niezależnie od okoliczności czy Wykonawca występuje samodzielnie, czy jako członek konsorcjum. 4.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie podobne może być udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego na warunkach określonych w Rozdziale IV ust. 32 SWZ oraz ustawie Pzp. 5.Zamawiający zastrzega, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6.Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 Pzp wymaga, aby zakres i czynności związane z pracą dyspozytora, która obejmuje m.in. koordynowanie usług, układanie grafików jazd, itp. były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. Zamawiający stwierdza, że wykonywanie wszystkich czynności dyspozytora, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Kodeksu pracy. 7.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (szczegóły określa Rozdział V (SWZ). 8.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia: 1.1. podmiotowych środków dowodowych, tj.: 1)oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej–Załącznik nr 4 do SWZ; 2)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ; 5)oświadczenia Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ; 6)oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ–jeżeli dotyczy 7)oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 12 do SWZ–jeżeli dotyczy; 8)dla Części 1 zamówienia: a)wykazu pojazdów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oferowanych do realizacji zamówienia (co najmniej 30) posiadających ważne świadectwo homologacji potwierdzające przystosowanie do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach lub dowód rejestracyjny dla pojazdów o dopuszczonej masie całkowitej do 3,5 tony z ważnym wpisem informujący, że pojazd jest przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach – sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6a do SWZ i ma potwierdzać spełnianie warunku określonego w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 lit. a SWZ; b)wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. -c.d. w pkt 2.1.4.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Świadczenie usług specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnościami od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2029 r." - Część 1 przewozy pojazdami specjalistycznymi
Beschreibung1.Część 1 zamówienia, do której zastosowanie ma Regulamin przewozów specjalistycznych – obejmuje realizację usługi pojazdami specjalistycznymi, dostosowanymi do przewozu osób poruszających się na wózkach, przy czym: a)planowana maksymalna liczba przewozów do realizacji w całym okresie przedmiotu zamówienia wynosi ok. 112 000, b)planowana minimalna (gwarantowana) liczba przewozów w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia wynosi ok. 62 000, c)planowana średnia miesięczna liczba przewozów abonamentowych wynosi ok. 2 300, d)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych dziennych wynosi ok. 1 700, e)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych nocnych wynosi ok. 7, f)Zamawiający dopuszcza możliwość zamiany liczby przewozów pomiędzy ich rodzajami w trakcie realizacji umowy z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie Wykonawcy w ramach zawartej umowy, nie ulegnie zmianie, g)usługa będzie realizowana dopuszczonymi do ruchu specjalistycznymi pojazdami dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, tj. wyposażonymi w rozkładane najazdy (rampy/pochylnie) lub windy umożliwiające wjazd wózkiem z osobą z niepełnosprawnością do pojazdu oraz szyny podłogowe lub inne urządzenia do mocowania wózków dla osób z niepełnosprawnością oraz atestowane pasy czteropunktowe do mocowania wózków i atestowane pasy zabezpieczające Korzystającego, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Pojazdy muszą posiadać ważne świadectwo homologacji potwierdzające przystosowanie do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach lub ważny wpis w dowodzie rejestracyjnym informujący, że pojazd jest przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym osób poruszających się na wózkach (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym i warunkami technicznymi pojazdów). Pojazdy powinny posiadać miękkie zawieszenie i powinny być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2018 roku, h)pojazdy, o których mowa w lit. g, muszą być przystosowane do przewozu wózków inwalidzkich określone w pkt 5.5 części A załącznika I rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE L 151 z 14.06.2018, str. 1, z późn. zm.). Pojazdem przystosowanym do przewozu wózków inwalidzkich zgodnie z ww. regulacją jest pojazd kategorii M1 zbudowany lub przerobiony specjalnie w ten sposób, aby pomieścić co najmniej jedną osobę siedzącą na wózku inwalidzkim w trakcie jazdy po drogach. Z kolei pojazdy M1 w myśl rozporządzenia 218/858 to pojazdy silnikowe mające nie więcej niż osiem miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy i niemające miejsc dla pasażerów stojących, niezależnie od tego, czy liczba miejsc siedzących jest ograniczona do miejsca siedzącego kierowcy, i)pojazdy będą posiadały znak promocyjny m.st. Warszawy i napis „Przewóz osób z niepełnosprawnościami projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa” – Załącznik nr 13 do SWZ oraz oznakowanie: Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych (MTON), j)Wykonawca w ramach realizacji usługi zobowiązany będzie dysponować co najmniej 3 (trzema) atestowanymi, lekkimi, składanymi wózkami o nośności min. 120 kg, przeznaczonymi dla Korzystających, którzy nie posiadają własnych wózków (np. osoby czasowo niesprawne, starsze). Wózki muszą posiadać pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. 2.Wykonawca zobowiązany jest zaoferować w ofercie i dysponować na dzień składania ofert pojazdami, o których mowa w pkt 1. 3.Wykonawca w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia będzie posiadał aktualną licencję: - dla Części 1 zamówienia – na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą. 4.Wykonawca będzie zobowiązany do zaangażowania/zatrudniania osób do realizowania usług, które posługują się językiem polskim w stopniu komunikatywnym, w tym: 1)kierowców; 2)pomocników kierowców do asystowania Korzystającym; 3)dla części 1 zamówienia: kierowcy i pomocnicy kierowców sprowadzają i wprowadzają osoby na wózkach po schodach; 4)dyspozytorów. 5.Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia dotyczące zatrudnienia dyspozytorów na podstawie stosunku pracy - klauzula społeczna - art. 95 ust. 1 Pzp (Rozdział IV ust. 13 SWZ): 6.Kierowcy, pomocnicy kierowców zobowiązani będą do wzięcia udziału w szkoleniu, które Zamawiający zorganizuje po podpisaniu umowy. Zamawiający będzie ponosił koszt przeprowadzenia szkolenia. Szczegółowy zakres szkolenia oraz inne wymagania zawiera Rozdział IV ust. 17 SWZ. 7.W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia dla nowych kierowców i nowych pomocników kierowców realizujących przedmiot zamówienia. Szczegółowy zakres szkolenia oraz inne wymagania zawiera Rozdział IV ust. 18 SWZ. 8.Wykonawca musi posiadać system/oprogramowanie, które umożliwiają kontrolę i rejestrację przewozów wraz z wykazem zawierającym dane wymienione w Rozdział IV ust. 23 SWZ. 9.Wykonawca zobowiązuje się do ewidencjonowania zleceń niewykonanych z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy (brak wolnego zasobu taborowego). 10.Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu wraz z fakturą miesięczne zestawienie zrealizowanych przewozów sporządzone w programie Excel, wzór zestawienia jest załącznikiem do umowy. 11. Wszyscy kierowcy oraz pomocnicy zatrudnieni do realizacji usług muszą być przeszkoleni stacjonarnie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowe wymagania zawiera Rozdział IV ust. 28 SWZ. 12.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Rozdział IV SWZ oraz Załącznik nr 1a do SWZ.
Interne KennungCzęść 1 zamówienia
LosLOT-0002
Titel„Świadczenie usług specjalistycznego przewozu osób z niepełnosprawnościami od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2029 r." - Część 2 przewozy pojazdami osobowymi
Beschreibung1.Część 2 zamówienia, do której ma zastosowanie Regulamin przewozów osobowych – obejmuje realizację usługi pojazdami osobowymi, przy czym: a)planowana maksymalna liczba przewozów do realizacji w całym okresie przedmiotu zamówienia wynosi ok. 85 440, b)planowana minimalna (gwarantowana) liczba przewozów w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia wynosi ok. 42 720, c)planowana średnia miesięczna liczba przewozów abonamentowych wynosi ok. 1 800, d)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych dziennych wynosi ok. 1 700, e)planowana średnia miesięczna liczba przewozów okazjonalnych nocnych wynosi ok. 7; f)Zamawiający dopuszcza możliwość zamiany liczby przewozów pomiędzy ich rodzajami w trakcie realizacji umowy, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie wykonawcy w ramach zawartej umowy nie ulegnie zmianie, g)usługa będzie realizowana dopuszczonymi do ruchu samochodami osobowymi, wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2018 roku, h)pojazdy, o których mowa w lit. g, będą posiadały oznakowanie: znak promocyjny m.st. Warszawy i napis „Przewóz osób z niepełnosprawnościami projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa” – Załącznik nr 13 do SWZ, i)zgodnie z art. 68a i art. 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2024 r. poz. 1289, ze zm.), Wykonawca zobowiązuje się, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, że udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych wodorem we flocie pojazdów użytkowanych do wykonywania tego zadania, będzie wynosił minimum 22%; j)niezależnie od obowiązku zapewnienia minimalnego udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych wodorem we flocie pojazdów wykorzystywanych do realizacji Części 2 zamówienia, Zamawiający, kierując się względami środowiskowymi oraz potrzebą ograniczania emisji zanieczyszczeń na terenie m.st. Warszawy, wymaga, aby w każdym pełnym roku kalendarzowym realizacji Umowy co najmniej 22% przewozów okazjonalnych dziennych w ramach Części 2 zamówienia zostało wykonanych pojazdami elektrycznymi lub pojazdami napędzanymi wodorem 2.Wykonawca zobowiązany jest zaoferować w ofercie i dysponować na dzień składania ofert pojazdami, o których mowa w pkt 1. 3.Wykonawca w trakcie całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia będzie posiadał aktualną licencję: dla Części 2 zamówienia – na wykonywanie transportu w zakresie przewozu osób samochodem osobowym: - na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym, - lub na wykonywanie krajowego transportu w zakresie przewozu osób taksówką, - lub na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób, wydane na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1490, ze zm.). W przypadku posiadania przez Wykonawcę licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby każdy podmiot faktycznie wykonujący przewóz posiadał aktualną licencję, o której mowa w art. 5b ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, właściwą dla danego rodzaju przewozu, pojazdu i sposobu wykonywania usługi. Dopuszczenie licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku zapewnienia, aby realizacja zamówienia następowała zgodnie z ustawą o transporcie drogowym, w szczególności z przepisami określającymi dopuszczalny zakres pośrednictwa przy przewozie osób. 4.Wykonawca będzie zobowiązany do zaangażowania/zatrudniania osób do realizowania usług, które posługują się językiem polskim w stopniu komunikatywnym, w tym: 1)kierowców; 2)pomocników kierowców do asystowania Korzystającym; 3)dyspozytorów 5.Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia dotyczące zatrudnienia dyspozytorów na podstawie stosunku pracy - klauzula społeczna - art. 95 ust. 1 Pzp (Rozdział IV ust. 13 SWZ): 6.Kierowcy, pomocnicy kierowców zobowiązani będą do wzięcia udziału w szkoleniu, które Zamawiający zorganizuje po podpisaniu umowy. Zamawiający będzie ponosił koszt przeprowadzenia szkolenia. Szczegółowy zakres szkolenia oraz inne wymagania zawiera Rozdział IV ust. 17 SWZ. 7.W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia dla nowych kierowców i nowych pomocników kierowców realizujących przedmiot zamówienia. Szczegółowy zakres szkolenia oraz inne wymagania zawiera Rozdział IV ust. 18 SWZ. 8.Wykonawca musi posiadać system/oprogramowanie, które umożliwiają kontrolę i rejestrację przewozów wraz z wykazem zawierającym dane wymienione w Rozdział IV ust. 23 SWZ. 9.Wykonawca zobowiązuje się do ewidencjonowania zleceń niewykonanych z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy (brak wolnego zasobu taborowego). 10.Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu wraz z fakturą miesięczne zestawienie zrealizowanych przewozów sporządzone w programie Excel, wzór zestawienia jest załącznikiem do umowy. 11.Wszyscy kierowcy oraz pomocnicy zatrudnieni do realizacji usług muszą być przeszkoleni stacjonarnie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowe wymagania zawiera Rozdział IV ust. 28 SWZ. 12.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Rozdział IV SWZ oraz Załącznik nr 1a do SWZ.
Interne KennungCzęść 2 zamówienia