435393-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen – Bieżące utrzymanie ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych w Legnicy w ramach zadania „Bieżące utrzymanie obiektów i urządzeń infrastruktury”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżące utrzymanie ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych w Legnicy w ramach zadania „Bieżące utrzymanie obiektów i urządzeń infrastruktury”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie, kontrola, konserwacja 22 terenów rekreacyjnych w Legnicy, dodatkowo powierzchni terenów zieleni z nimi sąsiadującymi do 1 m poza ogrodzeniem. 1) Zamówienie obejmuje wykonanie rocznych przeglądów technicznych obiektów objętych umową, wykonanych przez osobę z uprawnieniami budowlanymi dla branży konstrukcyjno - budowlanej, wpisaną na listę członków izby samorządu zawodowego zgodnie z zapisami Rozdziału 2 ustawy Prawo budowlane z 07.07.1994 r. (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.); ww. przeglądy zakończone będą raportem, wytypowaniem urządzeń do napraw w formie przedmiaru wraz ze wstępnym kosztorysem i wpisem do książek obiektów budowlanych. 2) Prace jesienne – rozumiane jako jesienne utrzymanie obiektu, przygotowanie nasadzeń zieleni do przetrwania zimy, bieżące utrzymanie nawierzchni trawiastej oraz oczyszczanie ciągów komunikacyjnych i małej architektury. Usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z chodników, ścieżek, trawników oraz stref bezpiecznych wokół urządzeń i małej architektury. Ww. zanieczyszczenia to nie tylko śmieci ale także suche i mokre liście, opadłe gałązki, mokre igliwie, błoto, które powoduje śliskość nawierzchni. Prawidłowo przeprowadzone prace jesienne wpłyną na wzrost bezpieczeństwa użytkowników oraz ułatwią dalsze utrzymanie zimowe obiektów i roślin. 3) Prace zimowe - w czasie których należy zadbać o odśnieżanie chodników a także usuwanie warstwy lodowej i zabezpieczenie ciągów pieszych przed skutkami śliskości poprzez posypywanie piaskiem (zabrania się używania soli). Wykonawca winien wykonać odśnieżanie po nocnych opadach na terenach objętych umową do godziny 10:00. Reasumując, prawidłowe utrzymanie jesienne i zimowe ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, czy sprawne funkcjonowanie urządzeń zabawowych i sportowych, oddziałuje ono na powierzchnię całego obiektu oraz wpływa na kolejne prace, zaplanowane do wykonania na wiosnę. Całkowita odpowiedzialność za stan techniczny urządzeń spoczywa na Wykonawcy. Narzędzia niezbędne do realizacji przedmiotu umowy zapewnia Wykonawca na własny koszt. Za skutki ewentualnych wypadków spowodowanych zaniedbaniami lub nieprawidłową realizacją przedmiotu umowy odpowiada Wykonawca, który ponosi odpowiedzialność cywilno-prawną. Zniszczone wskutek wandalizmu lub wyeksploatowania technicznego urządzenia i części do wymiany (wyposażenie placów zabaw, małej architektury) zapewnia Zamawiający. Wykonawca jest zobowiązany do bezzwłocznego zgłoszenia zaistniałej potrzeby, uzupełnienia lub wymiany urządzeń. Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej w terenie objętym zamówieniem. Szczegółowy przedmiot umowy określają: pkt III Instrukcji dla Wykonawców (IDW) Rozdział 2 SWZ, załączniki 6 8 do IDW oraz projekt umowy Rozdział 3 SWZ wraz z załącznikami. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w Prawo zamówień publicznych art. 214 ust. 1 pkt 7. 1. Zakres zamówień podobnych Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu usług objętych zamówieniem podstawowym i obejmować będą w szczególności: • bieżące utrzymanie terenów rekreacyjnych, placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz terenów z nimi sąsiadujących, • kontrolę stanu technicznego urządzeń rekreacyjnych i elementów małej architektury, • wykonywanie przeglądów technicznych obiektów wraz z dokumentacją i wpisami do książek obiektów budowlanych, • bieżącą konserwację oraz wykonywanie drobnych napraw urządzeń i elementów infrastruktury, niewymagających istotnych nakładów inwestycyjnych, • utrzymanie czystości i porządku, w tym opróżnianie koszy oraz usuwanie odpadów, • wykonywanie prac sezonowych, w szczególności jesiennego i zimowego utrzymania obiektów, • odśnieżanie i usuwanie śliskości na ciągach komunikacyjnych, • pielęgnację terenów zieleni towarzyszącej, w tym koszenie, grabienie, nasadzenia, pielęgnację drzew, krzewów i trawników, • działania interwencyjne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa użytkowników, w tym zabezpieczenie lub wyłączenie z użytkowania uszkodzonych urządzeń, • zmianę terminu obowiązywania umowy pod warunkiem wykonywania usług tożsamych z niniejszą umową. 2. Wartość zamówień podobnych Łączna wartość zamówień podobnych nie przekroczy 50 % wartości zamówienia podstawowego. 3. Okoliczności udzielenia Zamówienia podobne mogą zostać udzielone w szczególności w przypadku: • zwiększenia liczby lub powierzchni terenów objętych utrzymaniem, • zwiększenia intensywności użytkowania obiektów, • konieczności zwiększenia częstotliwości prac, • wystąpienia zdarzeń losowych (np. wandalizm, uszkodzenia urządzeń, ekstremalne warunki atmosferyczne), • konieczności wykonania dodatkowych przeglądów, napraw lub działań zabezpieczających, • rozszerzenia zakresu utrzymania o dodatkowe elementy infrastruktury rekreacyjnej. 4. Warunki udzielenia Zamówienia podobne zostaną udzielone dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na warunkach określonych w umowie podstawowej, w szczególności w zakresie kar umownych, odstąpienia od umowy, sposobie płatności, udzielenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy . 5. Okres Zamówienia podobne mogą zostać udzielone w okresie do 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356100 Technische Überwachung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy- brak opcji