2. Verfahren
Verfahren
Titel: Informatyzacja SPZOZ w Kole (III)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przedsięwzięcie usprawniające funkcjonowanie i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SPZOZ w Kole, poprzez integrację i rozbudowę systemów świadczeniodawcy, digitalizację dokumentacji medycznej oraz działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa. . Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ
Interne Kennung: SPZOZ.DŚM-ZP.240.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pod nazwą „Informatyzacja SPZOZ w Kole” (III) Zadanie finansowane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny” tj. kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 r., poz. 1320) zwanej dalej ustawą Pzp. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter oceny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenie tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole ogłosił postępowanie w procedurze konkurencyjnej, które zostało opublikowane w dniu 13/02/2026, numer publikacji OJ 31/2026 - 105738 w oraz w dniu 01.04.2026, nr publikacji OJ 64/2026 -223699 zakres którego wchodził przedmiot zamówienia obecnego postępowania. W celu zachowania konkurencyjności postępowanie było podzielone na dwa zadania/pakiety, jednakże do zadania nr 2 – zakup sprzętu i oprogramowania nie złożono żadnej oferty i postępowanie zostało dwukrotnie unieważnione w tym zakresie. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole uzyskując środki z Krajowego Planu Odbudowy i podpisując umowę na zabezpieczenie tych środków przystąpił do konicznej analizy i opisu przedmiotu zamówienia dotyczącego rozbudowy i integracji systemu HIS, zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa, sprzętu niezbędnego do digitalizacji dokumentacji medycznej. Głównym zamierzeniem dokonania zakupów jest podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa naszej jednostki. W związku z bardzo złożonym technicznym aspektem zamówienia oraz konicznością opisania przedmiotu jako całokształtu przy jednoczesnym narzuconym terminie realizacji zamówienia do 30 czerwca 2026 roku do którego niezbędne jest wdrożenie zakupionych systemów oraz konfiguracja zakupionego sprzętu Zamawiający stwierdził, że przeprowadzenie procedury bez skrócenia terminu narazi na utratę środków finansowych. Rosnące wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa są ważnym i kluczowym obowiązkiem dla Zamawiającego, a przyznane środki wpłyną na podniesienie efektywności i jakości opieki zdrowotnej, usprawni dostęp do dokumentacji medycznej przy jednoczesnym unowocześnieniu infrastruktury. Nie wypełnienie zadań w terminie określonym w umowie z MZ stanowi realne zagrożenie realizacji projektu i utratę środków finansowych. Mając na uwadze powyższe okoliczności należy zakwalifikować je jako ważny interes Zamawiającego, który mieści si w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Okoliczności te przy tym mają walor
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 32420000 Netzausrüstung, 31214100 Schalter, 48811000 E-Mail-System, 48820000 Server, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 30233160 Streamer-Laufwerk, 48760000 Virenschutzsoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Informatyzacja SPZOZ w Kole (III) - Zakup sprzętu i oprogramowania
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzeń i oprogramowania. Szczegółowy zakres został opisany w załączniku nr 2 0 opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: ZADANIE1