435671-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks – Uruchomienie i obsługa Opolskiego Roweru Miejskiego na terenie Miasta Opola
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUruchomienie i obsługa Opolskiego Roweru Miejskiego na terenie Miasta Opola
BeschreibungPrzedmiotem umowy jest uruchomienie i obsługa Opolskiego Roweru Miejskiego, zwanego dalej ORM, na terenie Miasta Opola. Realizując przedmiot zamówienia Wykonawca w szczególności: 1) wykona i uzgodni z Zamawiającym projekty: a) rowerów, które będą udostępniane klientom ORM, b) wizualizacji totemów stacji rowerowych i znaków miejsc postojowych ORM umożliwiających dokonanie wypożyczenia lub zwrotu roweru, c) dokumentów określających prawa i obowiązki klientów oraz Wykonawcy, w szczególności regulamin korzystania z ORM oraz niezbędne dokumenty w zakresie polityki ochrony danych osobowych, d) strony internetowej ORM, e) lokalizacji stacji rowerowych oraz projekty zmiany organizacji ruchu (o ile będą niezbędne); 2) przygotuje i wyposaży ORM w niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania infrastrukturę, w tym m.in.: stacje rowerowe (totemy, stojaki rowerowe, utwardzenie nawierzchni kostką betonową, rowery, oprogramowanie); 3) uruchomi i będzie prowadził Biuro Obsługi Klienta (BOK); 4) przeszkoli wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania ORM oraz kontroli i pozyskiwania danych z systemu informatycznego ORM; 5) dokona rozruchu próbnego, uruchomi i będzie eksploatował ORM w trakcie obowiązywania Umowy z uwzględnieniem wymagań terminowych opisanych w § 2 Umowy; 6) dokona demontażu infrastruktury umieszczonej w przestrzeni publicznej Opola z uwzględnieniem wymagań opisanych w § 2 ust. 4 Umowy; 7) niezwłocznie po zakończeniu funkcjonowania ORM poinformuje o zakończeniu działania ORM drogą elektroniczną wszystkich klientów ORM i dokona zwrotów rozliczeń finansowych z Klientami ORM. Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia. Termin wykonania zamówienia: Od dnia podpisania umowy do 22 grudnia 2028 r. (planowany termin podpisania umowy – 1 sierpnia 2026 r.) przy czym: 1. Wykonawca jest zobowiązany do uruchomienia ORM w terminie do …… dni od dnia podpisania Umowy (w zależności od zaoferowanego w ofercie kryterium „termin uruchomienia ORM”). 2. Wykonawca ma obsługiwać ORM w trzech sezonach, tj. od dnia zawartego w umowie do 30 listopada 2026 r. oraz od 1 marca 2027 r. do 30 listopada 2027 r. i od 1 marca 2028 r. do 30 listopada 2028 r. 3. Po zakończeniu trzeciego sezonu realizacji Umowy, a więc po dniu 30 listopada 2028 r. obowiązkiem Wykonawcy jest demontaż w terminie 14 dni od dnia zakończenia świadczenia usługi wypożyczeń całej infrastruktury związanej z ORM za wyjątkiem wykonanych utwardzeń oraz zainstalowanych stojaków „odwrócone U-kształtnych”. 4. Zamawiający nie przewiduje zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Prawa. Wykaz oświadczeń lub dokumentów składanych przez Wykonawcę wraz z ofertą: 1) Formularz „Oferta przetargowa”, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik do SWZ. 2) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie wraz z ofertą składają oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy, usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 Prawa). Wzór oświadczenia załączono do SWZ. 3) Zobowiązanie podmiotu, jeżeli Wykonawca powołuje się na jego zasoby. W przypadku wykazania zdolności technicznej lub zawodowej, które udostępni inny podmiot. Wykonawca do oferty załącza zobowiązanie podpisane zgodnie z zapisami SWZ – Rozdział 10 – Inne zalecenia i zastrzeżenia. Wzór zobowiązania załączono do SWZ. 4) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 Prawa. Wzór oświadczenia załączono do SWZ. 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 Prawa. Wzór oświadczenia załączono do SWZ. 6) Pełnomocnictwo, jeżeli Wykonawca ustanowił pełnomocnika, pełnomocnictwo obowiązkowe w przypadku konsorcjum. 7) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - w przypadku niewskazania przez Wykonawcę w formularzu „Oferta przetargowa” adresu strony internetowej lub innej ogólnodostępnej, bezpłatnej bazy danych z danymi rejestrowymi Wykonawcy. 8) Dokument potwierdzający wniesienie wadium. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna w specyfikacji warunków zamówienia pod adresem https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,230747,34872383974ad1a30cb57d20a88f5aa4.html Używane skróty: SWZ Specyfikacja Warunków Zamówienia Prawo/Prawa - Prawo zamówień publicznych
Interne KennungZP.271.2.16.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający korzystając z art. 138 ust. 4 Prawa skrócił o 5 dni minimalny termin składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 Prawa.
Zentrale Elemente des VerfahrensDostępne w specyfikacji warunków zamówienia pod adresem https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,230747,34872383974ad1a30cb57d20a88f5aa4.html
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50111000 Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34430000 Fahrräder, 34432000 Teile und Zubehör für Fahrräder, 34420000 Motorroller und Fahrräder mit Hilfsmotor, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 42961100 Zugangskontrollsystem
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: W ramach prawa opcji Zamawiający przewiduje zwiększenie przedmiotu zamówienia maksymalnie do 50 rowerów standardowych i do 50 rowerów elektrycznych w dowolnym czasie trwania zamówienia. Warunkiem do skorzystania z prawa opcji będzie zgłaszane przez Zamawiającego zapotrzebowanie oraz środki finansowe na jego sfinansowanie. Szczegóły dotyczące prawa opcji zostały uregulowane we wzorze umowy w §4, § 6 wzoru umowy.