2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gulvrengøringsmaskiner
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på gulvrengøringsmaskiner fordelt på henholdsvis walk-behind modeller og ride-on modeller, samt skuremaskiner. Til disse ønskes også at indkøbe tilbehør, service og reparation.Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af rammeaftaleudkastet (bilag A), mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i den tekniske specifikation (bilag 1).
Interne Kennung: 2024-0435638
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i overensstemmelse med Udbudslovens afsnit II.Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.Ordregiver gør opmærksom på, at der under offentligt udbud ikke gennemføres forhandlinger inden tildeling af en kontrakt, ligesom der heller ikke finder en kontraktforhandling sted efter tildeling af kontrakten.Ordregiver vil tildele kontrakten til den tilbudsgiver, der har afgivet det økonomisk mest fordelagtige tilbud, hvilket identificeres på grundlag af ”Det bedste forhold mellem pris og kvalitet”. Den kvalitative evaluering vil foregå ved et testpanel. Alle tilbudsgivere skal derfor indstille sig på at indfinde sig i Gl. Valbyhal i Valby Idrætspark, fredag den 13. juni kl. 8-14 hvor testen vil foregå. Tilbudsgiver skal medbringe den maskine som fremgår af Tilbudsgivers udfyldte bilag B1 – Tilbudsliste, inden for kategori 3, 4 og 6.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39713410 Bodenreinigungsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42972000 Teile für Reinigungsmaschinen, 42995000 Reinigungsmaschinen, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000