2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vrijwillige transparantie vooraf aangaande Plagiaatcontrolesoftware t.b.v. de Universiteit van Amsterdam
Beschreibung: 1. Inleiding De Universiteit van Amsterdam (UvA) heeft momenteel een overeenkomst met Turnitin voor het afnemen van plagiaatcontrolesoftware. Deze overeenkomst verloopt per 1 oktober 2026. Plagiaatcontrole is voor de UvA een cruciaal middel om de kwaliteit van het onderwijs en de diplomering te kunnen waarborgen. Het is van groot belang dat plagiaatcontrole kan blijven plaatsvinden en dat hierbij niet wordt ingeleverd op kwaliteit. 2. Motivatie voor de keuze om niet aan te besteden Op basis van marktonderzoek concludeert de UvA dat er geen leveranciers zijn, anders dan Turnitin, die plagiaatcontrolesoftware leveren die voldoet aan alle eisen die de UvA hiervoor hanteert. De belangrijkste eisen worden opgesomd in paragraaf 3. 3. Gestelde eisen plagiaatcontrolesoftware De UvA zoekt naar plagiaatcontrolesoftware die minstens voldoet aan alle van de hieronder benoemde eisen: Repositories waartegen gecontroleerd wordt op plagiaat: - Academische literatuur - journals: Turnitin controleert op plagiaat tegen een uitgebreide database met academische literatuur. Met name de toegang die Turnitin heeft tot journals die niet publiekelijk toegankelijk zijn (waarop men geabonneerd moet zijn voor toegang) maakt het product uniek in de markt. Door te zijn aangesloten bij CrossRef maakt Turnitin het mogelijk om te controleren op plagiaat tegen journals van belangrijke uitgevers als: Springer Nature, Elsevier, Wiley-Blackwell, Taylor and Francis, IEEE, American Institute of Physics, British Medical Journal, Emerald, New England Journal of Medicine en Cambridge University Press. Controle tegen deze bronnen is voor de UvA een eis. - Academische literatuur - open access papers: Turnitin controleert op plagiaat tegen een uitgebreide database met open access papers. Door haar partnership met CORE controleert Turnitin tegen ruim 200 miljoen werken, aanzienlijk meer dan andere leveranciers (voor zover bekend). - Student papers: Turnitin beschikt verreweg over de meest uitgebreide repository met studentwerk (ruim 2,4 miljard documenten). Voor de UvA is het belangrijk dat er een hoge dekkingsgraad is als het gaat om plagiaatcontrole tegen het werk van medestudenten binnen de UvA, binnen Nederland en wereldwijd. Ook in dit opzicht heeft Turnitin een unieke positie binnen de markt. Integratie in Canvas: - De UvA maakt gebruik van het LMS Canvas van leverancier Instructure. Een goede integratie van de plagiaatcontrolesoftware in Canvas is cruciaal om een goede workflow te kunnen bieden aan eindgebruikers en de tool op een efficiënte en effectieve manier in te zetten in het onderwijs. Voor de UvA betekent dit dat de plagiaatcontrolesoftware gekoppeld is via het ‘Plagiarism Detection Platform’ van Canvas, zodat de functionaliteit op een laagdrempelige manier beschikbaar is binnen de ‘native’ Canvas functionaliteiten: de Canvas Assignment (waar plagiaatcontrole wordt ingeschakeld én geconfigureerd), en Canvas Grades en Canvas SpeedGrader (waar de plagiaatscore zichtbaar is en waar een link naar het plagiaatrapport beschikbaar is). Locatie van dataopslag - Turnitin biedt de optie om uitsluitend gebruik te maken van servers die gelokaliseerd zijn binnen de grenzen van de EER. Voor de UvA is het een harde eis dat de data (gebruikersgegevens, bronbestanden, plagiaatrapporten, etc.) worden opgeslagen binnen Europa en dat de leverancier GDPR-compliant is. Security en Privacy - Voor de UvA is het van groot belang dat plagiaatcontrolesoftware op een veilige en betrouwbare manier kan worden ingezet en dat de privacy van eindgebruikers gewaarborgd blijft. De UvA eist van leveranciers dat zij deze zaken aantoonbaar op orde hebben. Dit doet Turnitin door te zijn geaccrediteerd met Cyber Essentials- en SOC2 certificeringen. 4. Contractvoorwaarden In het kader van transparantie maakt de UvA aan de markt kenbaar dat deze opdracht niet wordt aanbesteed. De UvA is voornemens een overeenkomst af te sluiten met Turnitin met een initiële looptijd van 2 jaar en de mogelijkheid om deze tweemaal met een periode van 12 maanden te verlengen. De UvA behoudt het recht om aanvullende detectietooling aan te schaffen, bijvoorbeeld voor detectie van door AI-gegenereerde teksten. Daarbij geldt geen exclusiviteit voor Turnitin als leverancier. 5. Mogelijkheid tot bezwaar Ondernemers hebben 20 kalenderdagen om gemotiveerd bezwaar aan te tekenen. Het is daarbij verplicht om een gemotiveerd bezwaar te versturen naar aanbestedingen@uva.nl.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48190000 Unterrichtssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000