2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników w podziale na dwa Pakiety
Beschreibung: Dostawa odczynników w podziale na dwa Pakiety
Interne Kennung: DZP/PN/43/055/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert z 30 do 15 dni z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie standardowego terminu uniemożliwiłoby terminową realizację zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zakup wysoce specjalistycznych odczynników do diagnostyki genetycznej, w tym diagnostyki opartej na sekwencjonowaniu nowej generacji (NGS). Odczynniki te są niezbędne do zabezpieczenia bieżącej działalności Instytutu Psychiatrii i Neurologii (IPiN) w zakresie realizacji badań diagnostycznych oraz realizacji kluczowych badań naukowych. Zaistnienie pilnej potrzeby uzasadnia przede wszystkim konieczność zabezpieczenia odczynników kompatybilnych z posiadaną aparaturą , którą obecnie dysponuje Zamawiający (wymagania technologiczne). Rynek odczynników do diagnostyki genetycznej NGS jest rynkiem wysoce sprofesjonalizowanym o precyzyjnie zdefiniowanym kręgu potencjalnych wykonawców (autoryzowanych dystrybutorów). Podmioty te działają w stanie stałej gotowości kontraktowej i dysponują gotowymi strukturami ofertowymi dla tego typu asortymentu. W związku z tym skrócenie terminu do 15 dni w żaden sposób nie ogranicza uczciwej konkurencji ani nie uniemożliwia wykonawcom rzetelnego skalkulowania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: odczynniki do sekwencjonowania w urządzeniu SeqStudio Flex 8 Dx Genetic Analyzer oraz badania kwasów nukleinowych
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: odczynniki do sekwencjonowania na platformie Next Seq 2000
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien