436069-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wassertanks – Udbud af Svestrup vandværk, PE-tank-entreprise
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Svestrup vandværk, PE-tank-entreprise
BeschreibungNærværende udbud vedrører udførelse af PE-tankanlæg-entreprisen (PE-) i form af detailprojektering, levering og opstilling af et PE tankanlæg på det kommende Svestrup Vandværk til Novafos. Entreprisen omfatter detailprojektering, leverance og opstilling af et PE tankanlæg bestående af 8 vandretliggende ø3500/Ø3800 mm PE-rør på det kommende Svestrup Vandværk. I entreprisen er også indeholdt tilhørende test og dokumentation af entreprisens installationer. Indeholdt i entreprisen vil også være elementer af entreprenørprojektering, som entreprenøren skal forestå. Dette er nærmere beskrevet i udbudsmaterialet.
Interne Kennung720087
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44611500 Wassertanks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0000