2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie otworu geotermalnego Kruszwica GT – 1 dla rozpoznania zasobów złóż wód termalnych z utworów dolnej jury w rejonie Kruszwicy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie otworu geotermalnego Kruszwica GT – 1 dla rozpoznania zasobów złóż wód termalnych z utworów dolnej jury w rejonie Kruszwicy. Celem robót jest poszukiwanie i rozpoznanie wód termalnych w utworach dolnej jury oraz opcjonalnie dolnej kredy poprzez wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Kruszwica GT-1 w rejonie miejscowości Kruszwica. Zamówienie obejmuje odwiercenie poszukiwawczo-rozpoznawczego pionowego otworu geotermalnego Kruszwica GT-1 do projektowanej głębokości 3290 m (±10 %). Otwór w założeniu winien wejść w strop utworów jury dolnej na głębokości około 2750 m. Nadzór geologiczny na bieżąco będzie korygował założenia projektu robót geologicznych w zakresie głębokości odwiertu (w odniesieniu do założeń projektu), konstrukcji otworu, systemu zarurowania i opróbowania. Dokładny sposób zafiltrowania i głębokości posadowienia poszczególnych kolumn rur ustali nadzór geologiczny w porozumieniu z kierownikiem ruchu zakładu na podstawie otrzymanych wyników badań i sytuacji geologicznej w otworze. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie prace niezbędne do właściwej realizacji wiercenia otworu geotermalnego, umożliwiając uzyskanie optymalnych dla Zamawiającego parametrów ujęcia wód termalnych, a w szczególności: a) sporządzenie Planu ruchu jak również wszelkich niezbędnych dokumentów i opracowań dla należytego wykonania otworu wiertniczego i prac geologicznych; b) uzyskanie przed rozpoczęciem robót wszelkich decyzji i pozwoleń, niezbędnych do rozpoczęcia robót geologicznych, a zwłaszcza decyzji właściwego terytorialnie Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego zatwierdzającej Plan ruchu dla wykonania otworu wiertniczego i prac geologicznych; c) wykonanie prac przygotowawczych (zabezpieczenie terenu przed ewentualnymi wyciekami technologicznymi i negatywnym oddziaływaniem procesu wiercenia, przygotowanie placu i zaplecza terenu wiercenia, montaż urządzeń i instalacji, wyposażenia i sprzętu, zaopatrzenie placu budowy w media: w energię, wodę i odbiór ścieków, wykonanie tymczasowego zbiornika wody zrzutowej, itp.); d) wykonanie pionowego otworu geotermalnego o głębokości 3290 (+/- 10 %) m, montaż konstrukcji otworu (kolumny rur: 24", 18 5/8”, 13 3/8”, 9 5/8” i kolumna filtrowa 6 5/8”), uzbrojenie wylotu otworu; e) wykonanie badań geofizycznych (otworowych) po zakończeniu każdej sekcji otworu (średnicy i krzywizny otworu, profilu litologiczno-stratygraficznego otworu, upadu warstw, interwałów przepuszczalnych w obrębie utworów strefy złożowej, stanu zacementowania rur okładzinowych), testu Production Log dla strefy złożowej, pomiaru rozkładu temperatury w otworze dla całego otworu; f) pobór prób okruchowych i rdzeni w trakcie wiercenia otworu jak również pobór prób wody i gazów ze strefy złożowej g) dostarczenie i montaż pompy głębinowej; h) wykonanie pompowań oczyszczających; i) wykonanie badań hydrogeologicznych (testów hydrodynamicznych – trzy stopnie wydajności); j) wykonanie prac związanych z zakończeniem wiercenia i likwidacją obiektów (demontaż urządzeń, instalacji, wyposażenia i sprzętu), w przypadku pozytywnego wyniku wiercenia Wykonawca zakupi i zamontuje głowicę eksploatacyjną o parametrach odpowiednio dobranych do wyników pomiarów przepływów, temperatury i ciśnienia, a w przypadku negatywnego wyniku wiercenia likwidacji otworu wiertniczego, przywrócenie placu do stanu pierwotnego; k) opracowanie Operatu geodezyjnego dla odwiertu po zakończeniu wiercenia; l) opracowanie dokumentacji powykonawczej z realizacji prac, przedstawiającej przebieg procesu wiercenia i wykonanych prac, testów i badań, obejmującej raporty wiertnicze jak również raporty serwisów (płuczkowy, AKP) oraz projekty i protokoły z wykonanych prac i zabiegów (rurowanie, cementowanie, filtrowanie, pompowania, kwasowanie) uwzględniając również wyniki wykonanych pomiarów i badań (pomiary geofizyczne wraz z ich interpretacją, pomiary rurowym próbnikiem złoża). Wykonane prace i dostarczone dokumenty, w tym dokumentacja powykonawcza powinny umożliwić opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej określającej zasoby eksploatacyjne ujęcia wód termalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w następujący sposób: 1) Realizacja robót geologicznych, w tym m. in.: a) Opracowanie niezbędnych dokumentów i opracowań (w tym m. in. Planu ruchu); b) Pozyskanie niezbędnych zgód i decyzji zatwierdzających (w tym m. in. Plan ruchu), zgłoszenie prac do odpowiednich urzędów i służb; c) Wytyczenie geodezyjne lokalizacji otworu wiertniczego zgodnie z PRG; d) Wykonanie placu budowy, w tym zabezpieczenie prośrodowiskowe placu wiertniczego i infrastruktury towarzyszącej. Ogrodzenie Placu Budowy; e) Zapewnienie i dostarczenie wyposażonego laboratorium kontrolno-pomiarowego (AKP) wraz z obsługą; f) Zapewnienie i dostarczenie wyposażonego kontenera socjalno-biurowego o powierzchni min. 15 m² umożliwiającego całodobowe funkcjonowanie dozoru i nadzoru geologicznego i przebywanie pracowników Zamawiającego; g) Zaopatrzenie placu budowy, pomieszczeń technicznych, socjalnych oraz laboratorium kontrolno-pomiarowego (AKP) w media: energię, wodę i odbiór ścieków; h) Transport i montaż urządzenia wiertniczego; i) Kolaudacja urządzenia wiertniczego; j) Wiercenie i opróbowanie otworu, w tym zapuszczenie i skuteczne zacementowanie kolumn rur: 24”, 18 5/8”, 13 3/8”, 9 5/8” oraz kolumny filtrowej 6 5/8” o parametrach umożliwiających uzyskanie zakładanej wydajności; umożliwiających wieloletnią bezawaryjną eksploatację ujęcia w przewidywanych warunkach: wysoka mineralizacja wód, wysoka temperatura i ciśnienie). Wiercenie otworu będzie podzielone na 5 sekcji (...) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 314278-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45255500 Bohrungs- und Explorationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001