436159-2026 - Wettbewerb
Schweden – Kraftfahrzeuge – Servicebil till verkstaden
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicebil till verkstaden
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för servicebilar till RSG. Upphandlingen avser helhetskoncept med fabriksnya fordon och tillhörande påbyggnation. Uppskattad beställningsvolym under ramavtalet är två (2) fordon.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133820:Lot:1
436159-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Servicebil till verkstaden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelServicebil till verkstaden
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001