436292-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Nyt dagtilbud i Ejby
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNyt dagtilbud i Ejby
BeschreibungOpgaven omfatter totalrådgivning i forbindelse med projektering og opførelse af et nyt dagtilbud med kapacitet til 170 børn. Institutionen skal opføres på en ubebygget grund på ca. 4.900 m² beliggende i Glostrup Kommune. Det forventede samlede bruttoareal for byggeriet er ca. 1.600 m² fordelt på to etager. Glostrup Kommune udbyder hermed en totalrådgivningsaftale, der omfatter levering af rådgivningsydelser for hele projektforløbet – herunder arkitekt-, ingeniør-, og landskabsrådgivning, projekteringsledelse, arbejdsmiljøkoordinering under projektering og udførelse, IKT-ledelse, byggeledelse og fagtilsyn – samt sikring af koordineringen mellem alle involverede rådgiverdiscipliner i forbindelse med realiseringen af et nyt dagtilbud.
Vorherige Bekanntmachung431129-2025
Interne KennungLOT-0001
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungLOT-0001 / Nyt dagtilbud i Ejby