See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gołaniecka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Miasto i Gmina Gołańcz działające przez Pełnomocnika – Pomorską Grupę Konsultingową S.A. Zamówienia udzielą (podpiszą umowy na dostawę energii elektrycznej) zamawiający opisani w Rozdziale XVIII SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2027r. Zamówienie udzielone zostanie w sześciu częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupy taryfowe C, G, R w roku 2026 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B w roku 2026 3) Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego w roku 2026 4) Część 4 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupy taryfowe C, G, R w roku 2027 5) Część 5 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B w roku 2027 6) Część 6 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego w roku 2027 Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3, III.4, III.5, III.6 SWZ. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w ostatnich 12 miesiącach oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r., zmienione Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. 5, Stosowane okresy rozliczeniowe: Na terenie ENEA Operator Sp. z o. o. oraz ENERGA Operator S.A.: Grupa taryfowa B, C2x – 1 m-c Grupa taryfowa C1x, G, R – 2 m-ce Na terenie PGE Dystrybucja S.A. – 1 m-c 6. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 7. Postępowaniem nie zostały objęte PPE ze statusem Prosumenta 8. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 9. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 10. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 176862-2025
Interne Kennung: PGK/02/2025/EE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów grupy taryfowe C, G, R w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 15 287,45 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 624 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Odbiorca z mikroinstalacją: 1) Gmina Bargłów Kościelny posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV . Szczegóły dotyczące planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Bargłów Kościelny. 2) Gmina Miejska w Chodzieży posiada mikroinstalacje– źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Miejskiej w Chodzieży. 3) Gmina Damasławek posiada mikroinstalacje – źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Damasławek. 4) Gmina Rogoźno posiada mikroinstalacje – źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Rogoźno. 5) Gmina Sępólno Krajeńskie posiada mikroinstalacje – źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia bądź planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Sępólno Krajeńskie. 6) Gmina Szamocin posiada mikroinstalację – źródło Instalacja PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Szamocin. 7) Gmina Zakrzewo posiada mikroinstalacje – źródło Instalacja PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia bądź planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Zakrzewo. 8) Gmina Miasto Złotów posiada mikroinstalacje – źródło Instalacja PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Miasto Złotów. Zamawiający przewidują zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umów na odsprzedaż i bilansowanie energii wytworzonej w instalacji i oddanej do sieci OSD, które obowiązywać będą przez cały okres dostaw. Zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umów na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrażają zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowy obowiązywać będą do dnia 31.12.2026r. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 27 umów.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 2 909,27 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 10 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. AQUABELLIS Sp. z o.o. w Rogoźnie posiada status Wytwórcy – źródło Instalacja PV i wpisany jest do Rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem MIOZE/URE3777/72194/2024 Szczegóły dotyczące mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1b do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą AQUABELLIS Sp. z o.o. Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umowy na odsprzedaż i bilansowanie energii wytworzonej w instalacji i oddanej do sieci OSD, która obowiązywać będą przez cały okres dostaw. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026r. 6. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 5 umów.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 6 461,20 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 241 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 20 umów.
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów grupy taryfowe C, G, R w roku 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 11 223,67 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 317 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1d do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Odbiorca z mikroinstalacją: 1) Gmina Bargłów Kościelny posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Bargłów Kościelny. 2) Gmina Damasławek posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Damasławek. 3) Gmina Rogoźno posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Rogoźno. 4) Gmina Sępólno Krajeńskie posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia bądź planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Sępólno Krajeńskie. 5) Gmina Szamocin posiada mikroinstalację - źródło Instalacja PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Szamocin. 6) Gmina Zakrzewo posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia bądź planowanej daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Zakrzewo. 7) Gmina Miasto Złotów posiada mikroinstalacje - źródło Instalacje PV. Szczegóły dotyczące daty przyłączenia, mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą Gminy Miasto Złotów. Zamawiający przewidują zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umów na odsprzedaż i bilansowanie energii wytworzonej w instalacji i oddanej do sieci OSD, które obowiązywać będą przez cały okres dostaw. Zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umów na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyrażają zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowy obowiązywać będą do dnia 31.12.2027r. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawarte zostaną 22 umowy.
Interne Kennung: Część 4 zamówienia
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B w roku 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 2 819,27 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 9 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1e do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1e do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. AQUABELLIS Sp. z o.o. w Rogoźnie posiada status Wytwórcy i wpisany jest do Rejestru wytwórców energii w małej instalacji pod numerem MIOZE/URE3777/72194/2024. Szczegóły dotyczące mocy instalacji, szacowanej ilości energii podlegającej odsprzedaży znajdują się w Załączniku 1e do SWZ – opis pod tabelą dotyczącą AQUABELLIS Sp. z o.o. Zamawiający przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umowy na odsprzedaż i bilansowanie energii wytworzonej w instalacji i oddanej do sieci OSD, która obowiązywać będą przez cały okres dostaw. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (opłata handlowa/ abonamentowa) – umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2027r. 6. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawarte zostaną 4 umowy.
Interne Kennung: Część 5 zamówienia
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego w roku 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 4 792,15 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 049 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1f do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1f do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zawartych zostanie 17 umów.
Interne Kennung: Część 6 zamówienia