2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport uměleckých děl pro výstavu »Jaroslav Čermák – Mýty evropské reality«
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je transport uměleckých děl z Holandska, Belgie, Francie, Černé Hory, Chorvatska, Srbska a České republiky z míst (měst) odeslání uměleckých děl v Amsterdamu, Bruselu, Dodrechtu, Twente, Antvepr, Tournai, Paříže, Záhřebu, Cetinje, Nového Sadu a Prahy pro výstavu s názvem „Jaroslav Čermák – Mýty evropské reality“, kterou uspořádá Galerie hlavního města Prahy (dále též jen „GHMP“) ve výstavních prostorách Městské knihovny na Mariánském náměstí 98/1, Praha 1. Výstava se uskuteční od data 03. 11. 2026 do data 28. 02. 2027. Jedná se o realizaci komplexních přepravních služeb spočívajících v transportu uměleckých děl specifikovaných v příloze č. 28.4 zadávací dokumentace (Seznam zápůjček) a poskytnutí s tím souvisejících služeb specifikovaných v čl. 2.3 a čl. 11 zadávací dokumentace, v legendě k tabulce Formuláře nabídkové ceny v příloze č. 28.2 zadávací dokumentace a v příloze č. 28.4 zadávací dokumentace. Místa odeslání uměleckých děl při transportu na výstavu i místa určení (doručení) při transportu z výstavy zpět zapůjčitelům a podmínky transportu jsou podrobně specifikovány v příloze č. 28.4 zadávací dokumentace. Předmětem veřejné zakázky je taktéž výroba či zapůjčení a uskladnění transportních beden, transportních rámů při použití měkkého materiálu, naložení a zabalení děl u zapůjčitelů, transport děl, vyložení beden s uměleckými díly, zprostředkování služeb kurýrů (vyplacení diet, zajištění ubytování, dopravy z Letiště Václava Havla a letenek) a vynesení děl dle pokynů kurátora výstavy, kurýrů od zapůjčitelů a zaměstnanců GHMP do výstavních prostor GHMP ve 4. patře Městské knihovny (osobní výtah je v budově). Dále pak po ukončení výstavy přivezení uskladněných transportních beden, jejich vynesení do výstavních prostor Městské knihovny ve 4. patře Městské knihovny, zabalení uměleckých děl zapůjčitelů, snesení a zprostředkování služeb pro kurýry (zajištění letenek, doprava na Letiště Václava Havla) po skončení výstavy a zpětný transport uměleckých děl zapůjčitelům. Seznam děl a u některých exponátů pojistné ceny jsou uvedeny v příloze č. 28.4 zadávací dokumentace. Celkem bude transportováni 49 děl z 15 výše uvedených destinací.
Interne Kennung: GHMP-4-3100-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dle § 56 a násl. zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v zadávací dokumentací vyhradil změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku podle § 100 odst. 1 zákona, spočívající v úpravě ceny / cen dílčích transportních služeb bez změny jejich rozsahu či obsahu z důvodu zapůjčitelem uměleckých děl požadované změny přepravce jím zapůjčovaných uměleckých děl. Předmětem plnění veřejné zakázky je transport uměleckých děl zapůjčovaných od celkem patnácti (15) zapůjčitelů. V případě požadavku některého zapůjčitele na provedení dílčího transportu jím zapůjčovaných uměleckých děl konkrétním jím určeným přepravcem zadavatel nemůže jinak než tento požadavek akceptovat s tím, že zapůjčitelem určený dílčí přepravce bude plnit příslušnou část veřejné zakázky (transportu) z pozice subdodavatele vybraného dodavatele. V nabídce musí být předloženo celkem 15 kalkulací dílčích nabídkových cen dle počtu destinací jednotlivých zapůjčitelů – viz též čl. 11 zadávací dokumentace a přílohu č. 28.2 zadávací dokumentace. Změna každé dílčí nabídkové ceny dle destinací jednotlivých zapůjčitelů z důvodu zapůjčitelem požadované změny přepravce jím zapůjčovaných uměleckých děl musí být předem odsouhlasena zadavatelem, následně zohledněna, dodatkem Smlouvy o přepravě uměleckých děl a poskytnutí souvisejících služeb na veřejnou zakázku a dle celkové finanční hodnoty změn(y) uveřejněna v souladu se zákonem. Celkovou smluvní cenu přepravních a souvisejících služeb dle výsledu zadávacího řízení, jako cenu nejvýše přípustnou, je možno překročit na základě změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku v souladu s § 222 odst. 5 a 6 zákona a na základě výše specifikované vyhrazené změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku podle § 100 odst. 1 zákona. Nárok na úpravu ceny dle § 222 odst. 5 a 6 zákona a dle § 100 odst. 1 zákona je pouze do naplnění limitu stanoveného v § 222 odst. 9 zákona, tzn., že celkový cenový nárůst související se změnami dle § 222 odst. 5 a 6 zákona a § 100 odst. 1 zákona při odečtení hodnoty služeb, které nebyly s ohledem na tyto změny realizovány, nesmí přesáhnout 30 % původní hodnoty závazku.