See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia dla projektu pn.: „Transformacja szpitali w Knurowie i Pyskowicach polegająca na utworzeniu Oddziału Geriatrycznego oraz ZOL-u w celu zaspokojenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu gliwickiego”
Beschreibung: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia dla projektu pn.: „Transformacja szpitali w Knurowie i Pyskowicach polegająca na utworzeniu Oddziału Geriatrycznego oraz ZOL-u w celu zaspokojenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu gliwickiego” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. Zamówienie obejmuje 10 zadań (części). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 265474-2026
Interne Kennung: DZ/11/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przy wyliczeniu terminu składani ofert skorzystał z normy zawartej w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Podstawą skrócenia terminu składania ofert jest konieczność dotrzymania terminu realizacji projektu, tj. nie później niż do dnia 30 czerwca 2026 r. Zamawiający przygotowując opis przedmiotu zamówienia, mając świadomość, że jest to najważniejsze narzędzie zabezpieczenia jego potrzeb na odpowiednim poziomie, był zmuszony uwzględnić wszelkie zmiany zaszłe i przyszłe (np. zmiany organizacyjne i personalne Zamawiającego), które miały lub będą mieć wpływ na zachowanie równowagi pomiędzy dobrem Zamawiającego i pozostałymi uczestnikami postępowania. Przygotowując postępowanie, Zamawiający musiał uwzględnić fakt, że wyznaczenie terminu bez skrócenia go, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym terminowość rozliczenia projektu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenia terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz to, że zwykły termin składania ofert uniemożliwiłby terminowe wykonanie zadania, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 39143112 Matratzen, 33192120 Krankenhausbetten, 33158400 Anlage für mechanische Therapie, 39162100 Lehrmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Wyposażenie ZOL-u i Oddziału Geriatrycznego oraz szkolenia - Zadanie nr 10