436780-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Zamówienie na usługę udzielenia kredytu długoterminowego w wysokości 10 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na usługę udzielenia kredytu długoterminowego w wysokości 10 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu bankowego długoterminowego w kwocie 10 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych. Zamawiający nie dopuszcza płatności jakichkolwiek prowizji oraz innych opłat w zakresie uruchomienia oraz obsługi kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej (tj. niższej od 10 000 000 zł), jednak nie niższej niż 8 500 000 zł, bez naliczania prowizji oraz dodatkowych opłat. W takim przypadku zostaną odpowiednio zmniejszone końcowe raty kredytu. Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do dnia 29 października 2032 r. Planowany termin spłaty kredytu wraz z odsetkami: do dnia 29 października 2032 r. Spłata kredytu w kwocie 10 000 000 zł nastąpi w okresie od dnia 29 stycznia 2027 r. do dnia 29 października 2032 r. w poniższy sposób: 1) w 2027 roku – 400 000 zł - w 1 (jednej) racie, w kwocie 400 000 zł w dniu: 29 stycznia; 2) w 2028 roku – 400 000 zł - w 1 (jednej) racie, w kwocie 400 000 zł w dniu: 31 stycznia; 3) w 2029 roku – 500 000 zł – w 1 (jednej) racie, w kwocie 500 000 zł w dniu: 31 stycznia; 4) w 2030 roku – 2 000 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 200 000 zł, w dniach: 31 stycznia, 28 lutego, 29 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 28 czerwca, 31 lipca, 30 sierpnia, 30 września, 31 października; 5) w 2031 roku – 3 500 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 350 000 zł w dniach: 31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 30 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 29 sierpnia, 30 września, 31 października; 6) w 2032 roku – 3 200 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 320 000 zł w dniach: 30 stycznia, 27 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 30 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 29 października. Karencja w spłacie kredytu obejmuje okres od dnia wykorzystania kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Prawne zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową nie podlegają kontrasygnacie skarbnika. Zamawiający zastrzega, że wszelkie rozliczenia pomiędzy nim a Wykonawcą usługi będą dokonywane w złotych polskich (PLN). Odsetki od kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych od kwoty kredytu według stóp procentowych obowiązujących w czasie trwania umowy, począwszy od dnia wypłaty kredytu lub jego transzy, do dnia poprzedzającego jego spłatę. Odsetki od kredytu naliczone w okresie od dnia wykorzystania kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. płatne będą w dniu 30 grudnia 2026 r. Począwszy od dnia 1 stycznia 2027 r. odsetki płatne będą co miesiąc. Odsetki naliczane będą tylko od faktycznie wykorzystanego kredytu. Odsetki nie będą naliczane od kredytu przyznanego, lecz jeszcze nieuruchomionego. Spłata naliczonych i należnych Wykonawcy/Bankowi odsetek za dany miesięczny okres odsetkowy będzie dokonywana w formie przelewu, ostatniego roboczego dnia miesiąca na rachunek obsługi kredytu należący do Wykonawcy/Banku. Dla celów obliczania oprocentowania przyjmuje się, że rok liczy 365 dni, a miesiąc kalendarzową liczbę dni. Dla obliczenia ceny oferty należy przyjąć, że odsetki za 2026 rok będą naliczane za okres od dnia 1 grudnia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Oprocentowanie kredytu będzie zmienne za dany (miesięczny) okres odsetkowy, równe sumie „b” + „m”, gdzie: „b” – WIBOR 1M, dla celów ofertowych przyjmuje się, że „b” wynosi 3,79 % to jest poziom WIBOR 1M z dnia 8 czerwca 2026 r. „m” – stała marża banku. W przypadku, gdy stawka WIBOR 1M osiągnie wartość równą lub niższą od 0 (zera), do określenia stopy procentowej przyjmuje się stawkę WIBOR 1M na poziomie równym 0 (zero) powiększoną o marżę Wykonawcy. W przypadku likwidacji wskazanej w umowie stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem Stron, zamieniona na stawkę, która jako wskaźnik referencyjny zastąpi stawkę WIBOR 1M, albo na stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR 1M, bez kosztów obciążających Zamawiającego. Do 20 dnia każdego miesiąca Wykonawca/Bank przekaże Zamawiającemu informację o kwocie należnych odsetek za ten miesiąc oraz o sposobie ich wyliczenia, a więc informację o zastosowanej stopie oprocentowania, przyjętej podstawie oprocentowania (kwota kapitału) i przyjętej liczbie dni w miesiącu. Informację o kwocie należnych odsetek za okres od dnia wykorzystania kredytu/transzy kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do dnia 23 grudnia 2026 r. Zamawiający dopuszcza możliwość wysłania przedmiotowego zawiadomienia drogą mailową. Płatności rat kapitałowych będą dokonywane w terminie spłat odsetek. Karencja w spłacie odsetek obejmuje okres od dnia wykorzystania kredytu/transzy kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez naliczania prowizji oraz dodatkowych opłat od wcześniejszej spłaty. Spłata całości kredytu nie nastąpi przed 31 grudnia 2029 roku. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu pisemnie, co najmniej 7 dni przed planowanym terminem spłaty. W przypadku wcześniejszej spłaty odsetki zostaną naliczone za okres faktycznego wykorzystania kredytu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian harmonogramu spłat kredytu polegających na: - zmianie terminów spłaty rat w ramach danego roku budżetowego, - zmianie wysokości rat w poszczególnych latach obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu spłaty kredytu, w sytuacji, gdy nastąpią trudności w zachowaniu limitów spłaty zadłużenia określonych w ustawie o finansach publicznych. Wszelkie zmiany w harmonogramie spłaty kredytu będą wymagały dla swej ważności zgodnych pisemnych oświadczeń woli w formie aneksu do umowy. W przypadku wcześniejszej częściowej spłaty kredytu Zamawiający nie przewiduje wprowadzenia tzw. raty balonowej tj. spłaty całości kapitału na koniec okresu kredytowania. (...) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokument SWZ.
Interne KennungZP.272.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 793/, zwanej w dalszej części ogłoszenia ustawą Pzp”. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia tzw. JEDZ). Zamawiający przewiduje żądanie tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w zdaniu poprzednim, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu bankowego długoterminowego w kwocie 10 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych. Zamawiający nie dopuszcza płatności jakichkolwiek prowizji oraz innych opłat w zakresie uruchomienia oraz obsługi kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej (tj. niższej od 10 000 000 zł), jednak nie niższej niż 8 500 000 zł, bez naliczania prowizji oraz dodatkowych opłat. W takim przypadku zostaną odpowiednio zmniejszone końcowe raty kredytu. Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do dnia 29 października 2032 r. Planowany termin spłaty kredytu wraz z odsetkami: do dnia 29 października 2032 r. Spłata kredytu w kwocie 10 000 000 zł nastąpi w okresie od dnia 29 stycznia 2027 r. do dnia 29 października 2032 r. w poniższy sposób: 1) w 2027 roku – 400 000 zł - w 1 (jednej) racie, w kwocie 400 000 zł w dniu: 29 stycznia; 2) w 2028 roku – 400 000 zł - w 1 (jednej) racie, w kwocie 400 000 zł w dniu: 31 stycznia; 3) w 2029 roku – 500 000 zł – w 1 (jednej) racie, w kwocie 500 000 zł w dniu: 31 stycznia; 4) w 2030 roku – 2 000 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 200 000 zł, w dniach: 31 stycznia, 28 lutego, 29 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 28 czerwca, 31 lipca, 30 sierpnia, 30 września, 31 października; 5) w 2031 roku – 3 500 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 350 000 zł w dniach: 31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 30 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 29 sierpnia, 30 września, 31 października; 6) w 2032 roku – 3 200 000 zł – w 10 (dziesięciu) ratach po 320 000 zł w dniach: 30 stycznia, 27 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 30 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 29 października. Karencja w spłacie kredytu obejmuje okres od dnia wykorzystania kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Prawne zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową nie podlegają kontrasygnacie skarbnika. Zamawiający zastrzega, że wszelkie rozliczenia pomiędzy nim a Wykonawcą usługi będą dokonywane w złotych polskich (PLN). Odsetki od kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych od kwoty kredytu według stóp procentowych obowiązujących w czasie trwania umowy, począwszy od dnia wypłaty kredytu lub jego transzy, do dnia poprzedzającego jego spłatę. Odsetki od kredytu naliczone w okresie od dnia wykorzystania kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. płatne będą w dniu 30 grudnia 2026 r. Począwszy od dnia 1 stycznia 2027 r. odsetki płatne będą co miesiąc. Odsetki naliczane będą tylko od faktycznie wykorzystanego kredytu. Odsetki nie będą naliczane od kredytu przyznanego, lecz jeszcze nieuruchomionego. Spłata naliczonych i należnych Wykonawcy/Bankowi odsetek za dany miesięczny okres odsetkowy będzie dokonywana w formie przelewu, ostatniego roboczego dnia miesiąca na rachunek obsługi kredytu należący do Wykonawcy/Banku. Dla celów obliczania oprocentowania przyjmuje się, że rok liczy 365 dni, a miesiąc kalendarzową liczbę dni. Dla obliczenia ceny oferty należy przyjąć, że odsetki za 2026 rok będą naliczane za okres od dnia 1 grudnia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Oprocentowanie kredytu będzie zmienne za dany (miesięczny) okres odsetkowy, równe sumie „b” + „m”, gdzie: „b” – WIBOR 1M, dla celów ofertowych przyjmuje się, że „b” wynosi 3,79 % to jest poziom WIBOR 1M z dnia 8 czerwca 2026 r. „m” – stała marża banku. W przypadku, gdy stawka WIBOR 1M osiągnie wartość równą lub niższą od 0 (zera), do określenia stopy procentowej przyjmuje się stawkę WIBOR 1M na poziomie równym 0 (zero) powiększoną o marżę Wykonawcy. W przypadku likwidacji wskazanej w umowie stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem Stron, zamieniona na stawkę, która jako wskaźnik referencyjny zastąpi stawkę WIBOR 1M, albo na stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR 1M, bez kosztów obciążających Zamawiającego. Do 20 dnia każdego miesiąca Wykonawca/Bank przekaże Zamawiającemu informację o kwocie należnych odsetek za ten miesiąc oraz o sposobie ich wyliczenia, a więc informację o zastosowanej stopie oprocentowania, przyjętej podstawie oprocentowania (kwota kapitału) i przyjętej liczbie dni w miesiącu. Informację o kwocie należnych odsetek za okres od dnia wykorzystania kredytu/transzy kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do dnia 23 grudnia 2026 r. Zamawiający dopuszcza możliwość wysłania przedmiotowego zawiadomienia drogą mailową. Płatności rat kapitałowych będą dokonywane w terminie spłat odsetek. Karencja w spłacie odsetek obejmuje okres od dnia wykorzystania kredytu/transzy kredytu do dnia 31 grudnia 2026 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez naliczania prowizji oraz dodatkowych opłat od wcześniejszej spłaty. Spłata całości kredytu nie nastąpi przed 31 grudnia 2029 roku. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu pisemnie, co najmniej 7 dni przed planowanym terminem spłaty. W przypadku wcześniejszej spłaty odsetki zostaną naliczone za okres faktycznego wykorzystania kredytu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian harmonogramu spłat kredytu polegających na: - zmianie terminów spłaty rat w ramach danego roku budżetowego, - zmianie wysokości rat w poszczególnych latach obowiązywania umowy. (...) cd. Opisu przedmiotu zamówienia znajduje się w z sekcji ogłoszenia pn. informacje dodatkowe.