See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Białymstoku (1 pojazd), Gdańsku (1 pojazd), Lublinie (1 pojazd) i Wałbrzychu (1 pojazd). Części 1÷4
Beschreibung: 1. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych, nieużywanych, kompletnych, w pełni sprawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, pochodzących z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążonych żadnymi prawami osób trzecich. Pojazd nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży. 1.2. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania specjalistycznej zabudowy, wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do Zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 4 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, na kołach bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do Zamawiającego tzn. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do Zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. 1.3. Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ, które muszą zostać dołączone do Formularza ofertowego wygenerowanego przez platformę, gdyż stanowią jego integralną część. 1.4. Jeżeli oferowany przedmiot zamówienia nie spełnia wszystkich warunków granicznych określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona bez dalszej oceny. 1.5. Zamawiający informuje, że w przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert których przedmiotem są rozwiązania równoważne o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane. 1.6. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej.
Vorherige Bekanntmachung: 443916-2024
Interne Kennung: ZZP.ZP.411.69.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Białymstoku (1 pojazd)
Beschreibung: I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych, nieużywanych, kompletnych, w pełni sprawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, pochodzących z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążonych żadnymi prawami osób trzecich. Pojazd nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży dla RCKiK w Białymstoku (1 pojazd) 1.2. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania specjalistycznej zabudowy, wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do Zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 4 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, na kołach bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do Zamawiającego tzn. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do Zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. 1.3. Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ, które muszą zostać dołączone do Formularza ofertowego wygenerowanego przez platformę, gdyż stanowią jego integralną część. 1.4. Jeżeli oferowany przedmiot zamówienia nie spełnia wszystkich warunków granicznych określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona bez dalszej oceny. 1.5. Zamawiający informuje, że w przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert których przedmiotem są rozwiązania równoważne o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane. 1.6. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej. II. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 2.1. Na podstawie art. 105 oraz 106 ustawy Pzp w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia zamawiający żąda od wykonawców przedstawienia: 2.1.1. Wypełnionego i podpisanego załącznika nr 2 do SWZ (w zależności na którą część zamówienia wykonawca składa ofertę) tj. Opis przedmiotu zamówienia - parametry wymagane, które są integralną częścią formularza ofertowego w pełnym zakresie określonym przez zamawiającego. 2.1.2. Kopię wyciągu ze świadectwa homologacji dla pojazdu bazowego lub kopię świadectwa homologacji dla typu pojazdu bazowego wraz z kopią danych technicznych w których powinny być zaznaczone wszystkie wymagane przez Zamawiającego parametry wymagane oraz parametry oceniane, które wykonawca zaoferował. 2.1.2.1. W przypadku, gdy świadectwo homologacji dla pojazdu bazowego nie zawiera oferowanego parametru do oferty należy dołączyć firmowe materiały informacyjne (FMI), potwierdzające posiadanie przez przedmiot zamówienia danego parametru lub stosowne oświadczenie tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dany parametr nie może zostać potwierdzony stosownymi dokumentami. 2.1.3. Oświadczenie wykonawcy, lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, iż przedmiot zamówienia będzie posiadał świadectwo homologacji/badanie techniczne przeprowadzone w Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów po zabudowie w dniu odbioru przedmiotu zamówienia oraz będzie wyprodukowany zgodnie z Normą PN-EN 1789:2011 bądź obowiązującą dot. pojazdów medycznych i ich wyposażenia (ambulanse drogowe) w zakresie odpowiadającym przeznaczeniu tego pojazdu - wykonawca ma obowiązek złożyć oświadczanie, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 2.1.4. Pisemną zgodę producenta bazowego lub przedstawiciela producenta będącego importerem pojazdu bazowego w Polsce na dokonanie zabudowy pojazdu. 2.2. Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp.– tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 2.4. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, żeby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu zweryfikowanie ich prawidłowości. 2.5. Zamawiający zgodnie art. 107 ust 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Gdańsku (1 pojazd)
Beschreibung: I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych, nieużywanych, kompletnych, w pełni sprawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, pochodzących z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążonych żadnymi prawami osób trzecich. Pojazd nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży dla RCKiK w Gdańsku (1 pojazd) 1.2. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania specjalistycznej zabudowy, wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do Zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 4 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, na kołach bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do Zamawiającego tzn. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do Zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. 1.3. Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ, które muszą zostać dołączone do Formularza ofertowego wygenerowanego przez platformę, gdyż stanowią jego integralną część. 1.4. Jeżeli oferowany przedmiot zamówienia nie spełnia wszystkich warunków granicznych określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona bez dalszej oceny. 1.5. Zamawiający informuje, że w przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert których przedmiotem są rozwiązania równoważne o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane. 1.6. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej. II. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 2.1. Na podstawie art. 105 oraz 106 ustawy Pzp w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia zamawiający żąda od wykonawców przedstawienia: 2.1.1. Wypełnionego i podpisanego załącznika nr 2 do SWZ (w zależności na którą część zamówienia wykonawca składa ofertę) tj. Opis przedmiotu zamówienia - parametry wymagane, które są integralną częścią formularza ofertowego w pełnym zakresie określonym przez zamawiającego. 2.1.2. Kopię wyciągu ze świadectwa homologacji dla pojazdu bazowego lub kopię świadectwa homologacji dla typu pojazdu bazowego wraz z kopią danych technicznych w których powinny być zaznaczone wszystkie wymagane przez Zamawiającego parametry wymagane oraz parametry oceniane, które wykonawca zaoferował. 2.1.2.1. W przypadku, gdy świadectwo homologacji dla pojazdu bazowego nie zawiera oferowanego parametru do oferty należy dołączyć firmowe materiały informacyjne (FMI), potwierdzające posiadanie przez przedmiot zamówienia danego parametru lub stosowne oświadczenie tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dany parametr nie może zostać potwierdzony stosownymi dokumentami. 2.1.3. Oświadczenie wykonawcy, lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, iż przedmiot zamówienia będzie posiadał świadectwo homologacji/badanie techniczne przeprowadzone w Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów po zabudowie w dniu odbioru przedmiotu zamówienia oraz będzie wyprodukowany zgodnie z Normą PN-EN 1789:2011 bądź obowiązującą dot. pojazdów medycznych i ich wyposażenia (ambulanse drogowe) w zakresie odpowiadającym przeznaczeniu tego pojazdu - wykonawca ma obowiązek złożyć oświadczanie, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 2.1.4. Pisemną zgodę producenta bazowego lub przedstawiciela producenta będącego importerem pojazdu bazowego w Polsce na dokonanie zabudowy pojazdu. 2.2. Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp.– tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 2.4. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, żeby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu zweryfikowanie ich prawidłowości. 2.5. Zamawiający zgodnie art. 107 ust 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Lublinie (1 pojazd)
Beschreibung: I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych, nieużywanych, kompletnych, w pełni sprawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, pochodzących z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążonych żadnymi prawami osób trzecich. Pojazd nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży dla RCKiK w Lublinie (1 pojazd) 1.2. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania specjalistycznej zabudowy, wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do Zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 4 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, na kołach bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do Zamawiającego tzn. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do Zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. 1.3. Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ, które muszą zostać dołączone do Formularza ofertowego wygenerowanego przez platformę, gdyż stanowią jego integralną część. 1.4. Jeżeli oferowany przedmiot zamówienia nie spełnia wszystkich warunków granicznych określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona bez dalszej oceny. 1.5. Zamawiający informuje, że w przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert których przedmiotem są rozwiązania równoważne o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane. 1.6. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej. II. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 2.1. Na podstawie art. 105 oraz 106 ustawy Pzp w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia zamawiający żąda od wykonawców przedstawienia: 2.1.1. Wypełnionego i podpisanego załącznika nr 2 do SWZ (w zależności na którą część zamówienia wykonawca składa ofertę) tj. Opis przedmiotu zamówienia - parametry wymagane, które są integralną częścią formularza ofertowego w pełnym zakresie określonym przez zamawiającego. 2.1.2. Kopię wyciągu ze świadectwa homologacji dla pojazdu bazowego lub kopię świadectwa homologacji dla typu pojazdu bazowego wraz z kopią danych technicznych w których powinny być zaznaczone wszystkie wymagane przez Zamawiającego parametry wymagane oraz parametry oceniane, które wykonawca zaoferował. 2.1.2.1. W przypadku, gdy świadectwo homologacji dla pojazdu bazowego nie zawiera oferowanego parametru do oferty należy dołączyć firmowe materiały informacyjne (FMI), potwierdzające posiadanie przez przedmiot zamówienia danego parametru lub stosowne oświadczenie tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dany parametr nie może zostać potwierdzony stosownymi dokumentami. 2.1.3. Oświadczenie wykonawcy, lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, iż przedmiot zamówienia będzie posiadał świadectwo homologacji/badanie techniczne przeprowadzone w Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów po zabudowie w dniu odbioru przedmiotu zamówienia oraz będzie wyprodukowany zgodnie z Normą PN-EN 1789:2011 bądź obowiązującą dot. pojazdów medycznych i ich wyposażenia (ambulanse drogowe) w zakresie odpowiadającym przeznaczeniu tego pojazdu - wykonawca ma obowiązek złożyć oświadczanie, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 2.1.4. Pisemną zgodę producenta bazowego lub przedstawiciela producenta będącego importerem pojazdu bazowego w Polsce na dokonanie zabudowy pojazdu. 2.2. Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp.– tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 2.4. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, żeby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu zweryfikowanie ich prawidłowości. 2.5. Zamawiający zgodnie art. 107 ust 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Wałbrzychu (1 pojazd)
Beschreibung: I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych, nieużywanych, kompletnych, w pełni sprawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, pochodzących z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski lub Unii Europejskiej, nieobciążonych żadnymi prawami osób trzecich. Pojazd nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży dla RCKiK w Wałbrzychu (1 pojazd) 1.2. Zamawiający uzna, że pojazdem fabrycznie nowym będzie także pojazd, który w związku z koniecznością wykonania specjalistycznej zabudowy, wykonania odpowiednich przeglądów technicznych, uzyskania odpowiednich homologacji i transportu do Zamawiającego będzie miał przebieg nie większy niż 4 000 kilometrów. Zamawiający dopuszcza dostawę do zamawiającego przedmiotu zamówienia o jego własnych siłach, na kołach bez użycia lawet. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę w dniu przekazania pojazdu z przebiegiem powyżej 50 km oświadczenia z którego będzie wynikał przebieg pojazdu dostarczonego do Zamawiającego tzn. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania trasy jaka była wykonana pojazdem dostarczonym do Zamawiającego będącego przedmiotem zamówienia wraz ze wskazaniem odległości w km w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. 1.3. Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ, które muszą zostać dołączone do Formularza ofertowego wygenerowanego przez platformę, gdyż stanowią jego integralną część. 1.4. Jeżeli oferowany przedmiot zamówienia nie spełnia wszystkich warunków granicznych określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona bez dalszej oceny. 1.5. Zamawiający informuje, że w przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert których przedmiotem są rozwiązania równoważne o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia – parametry wymagane. 1.6. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej. II. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 2.1. Na podstawie art. 105 oraz 106 ustawy Pzp w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia zamawiający żąda od wykonawców przedstawienia: 2.1.1. Wypełnionego i podpisanego załącznika nr 2 do SWZ (w zależności na którą część zamówienia wykonawca składa ofertę) tj. Opis przedmiotu zamówienia - parametry wymagane, które są integralną częścią formularza ofertowego w pełnym zakresie określonym przez zamawiającego. 2.1.2. Kopię wyciągu ze świadectwa homologacji dla pojazdu bazowego lub kopię świadectwa homologacji dla typu pojazdu bazowego wraz z kopią danych technicznych w których powinny być zaznaczone wszystkie wymagane przez Zamawiającego parametry wymagane oraz parametry oceniane, które wykonawca zaoferował. 2.1.2.1. W przypadku, gdy świadectwo homologacji dla pojazdu bazowego nie zawiera oferowanego parametru do oferty należy dołączyć firmowe materiały informacyjne (FMI), potwierdzające posiadanie przez przedmiot zamówienia danego parametru lub stosowne oświadczenie tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dany parametr nie może zostać potwierdzony stosownymi dokumentami. 2.1.3. Oświadczenie wykonawcy, lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, iż przedmiot zamówienia będzie posiadał świadectwo homologacji/badanie techniczne przeprowadzone w Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów po zabudowie w dniu odbioru przedmiotu zamówienia oraz będzie wyprodukowany zgodnie z Normą PN-EN 1789:2011 bądź obowiązującą dot. pojazdów medycznych i ich wyposażenia (ambulanse drogowe) w zakresie odpowiadającym przeznaczeniu tego pojazdu - wykonawca ma obowiązek złożyć oświadczanie, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 2.1.4. Pisemną zgodę producenta bazowego lub przedstawiciela producenta będącego importerem pojazdu bazowego w Polsce na dokonanie zabudowy pojazdu. 2.2. Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp.– tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 2.4. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą i powinien on dochować wszelkiej staranności, żeby te dokumenty były kompletne i zawierały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające Zamawiającemu zweryfikowanie ich prawidłowości. 2.5. Zamawiający zgodnie art. 107 ust 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.