2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowych pojazdów do zbiórki i transportu odpadów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowych pojazdów do zbiórki i transportu odpadów. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych: Część 1- dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowej śmieciarki na podwoziu 6x2 z zabudową jednokomorową o pojemności min. 20 m3 Część 2- dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowego hakowca na podwoziu 6x2 Wykonawca może złożyć ofertę na wybrane bądź wszystkie części zamówienia. 3. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku Nr 2 do niniejszej SWZ. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 4. Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV: 34144511-3 – Pojazdy do zbierania odpadów 34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów 66114000-2 – Usługi leasingu finansowego 5. Przy określeniu wymogów w zakresie norm, zamawiający wskazuje to jako wymóg spełnienia tych norm lub równoważnych. 6. Parametry finansowania w postaci leasingu operacyjnego zostały określone w Istotnych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 11 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby treść załącznika nr 11 stanowiła integralny załącznik do umowy leasingu. 7. Wykonawca, wraz z pojazdami zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu instrukcji obsługi, książki gwarancyjnej i innych niezbędnych dokumentów niezbędnych do prawidłowej eksploatacji pojazdów. 8. Poza tym: a. Wykonawca musi wskazać autoryzowany serwis gwarancyjny uprawniony do napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych pojazdów na terenie Polski położony najbliżej siedziby Zamawiającego. b. Minimalny okres gwarancji na pojazd wynosi 24 miesiące. c. Termin wszystkich gwarancji rozpoczyna się od daty przekazania kompletnego pojazdu do siedziby Zamawiającego. d. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia instruktażu obsługi oraz przeszkolenia wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie obsług technicznych, eksploatacji w terminie wyznaczonym w porozumieniu z Zamawiającym. e. Zamawiający wymaga, aby szkolenie z zakresu obsługi każdego pojazdów trwało min. 2 dni robocze, po min. 6 godzin każdego dnia. f. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość przedmiotu zamówienia, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. 9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 10. Dostarczenie pojazdu do siedziby Zamawiającego i związane z tym koszty ponosi Wykonawca.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tj. termin wynoszący 15 dni, z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. W ocenie Zamawiającego zachodzą okoliczności uzasadniające skrócenie terminu składania ofert, ponieważ terminowa realizacja zamówienia ma istotne znaczenie dla zapewnienia ciągłości wykonywania zadań statutowych / działalności Zamawiającego oraz zabezpieczenia jego bieżących potrzeb organizacyjnych i operacyjnych. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby skutkować opóźnieniem realizacji zamówienia, a w konsekwencji zakłóceniem prawidłowego funkcjonowania jednostki oraz ryzykiem braku zapewnienia ciągłości dostaw/usług/robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zastosowany termin 15 dni pozostaje terminem realnym i wystarczającym do przygotowania oraz złożenia ofert przez wykonawców profesjonalnie działających na rynku właściwym dla przedmiotu zamówienia. Dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, a komunikacja w postępowaniu odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp skrócenie terminu składania ofert jest dopuszczalne w przypadku wystąpienia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, jeżeli skrócenie terminu jest uzasadnione. Przepisy ustawy nie wymagają przy tym, aby pilna potrzeba miała charakter nadzwyczajny ani była niezależna od Zamawiającego. Potwierdza to również motyw 46 dyrektywy 2014/24/UE.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowej śmieciarki na podwoziu 6x2 z zabudową jednokomorową o pojemności min. 20 m3
Beschreibung: przedmiotem zamówienia w Części 1 jest dostawa fabrycznie nowej śmieciarki na podwoziu 6x2 z zabudową jednokomorową o pojemności min. 20 m3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2a do SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji ani wznowień
Los: LOT-0002
Titel: dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowego hakowca na podwoziu 6x2
Beschreibung: przedmiotem zamówienia w Części 2 jest dostawa fabrycznie nowego hakowca na podwoziu 6x2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2b do SWZ