2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie materiałów cząstkowych oraz projektu planu ochrony Parku Narodowego „Bory Tucholskie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi Opracowanie materiałów cząstkowych oraz projektu planu ochrony Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w przedstawionym poniżej zakresie: 1) Pozyskiwanie danych przestrzennych przy użyciu nowoczesnych metod teledetekcyjnych oraz badań terenowych. Zgromadzone informacje posłużą do stworzenia szczegółowych map obrazujących aktualny stan środowiska przyrodniczego Parku Narodowego “Bory Tucholskie”. Pozyskane i opracowane dane i mapy będą wejściem do dalszych analiz i opracowania operatów do planu ochrony. 2) Przygotowanie 6 operatów tematycznych planu ochrony wymienionych poniżej: a) przygotowanie operatu ochrony ekosystemów leśnych, b) aktualizacja operatu ochrony szaty roślinnej, c) aktualizacja operatu ochrony fauny, d) aktualizacja operatu ochrony ekosystemów wodnych, e) aktualizacja operatu biogeochemii krajobrazu i zasobów wodnych, f) aktualizacja operatu zagospodarowania przestrzennego i turystycznego, 3) Wykonanie operatu generalnego - syntezy planu (z 6 wyżej wymienionych operatów tematycznych), 4) Przygotowanie projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Projekt planu ochrony PNBT powinien uwzględniać zakresy planów zadań ochronnych (PZO) dla obszarów Natura 2000: „Sandr Brdy” PLH 220026 i „Wielki Sandr Brdy PLB 220001 a zapisy w projekcie planu ochrony powinny być kompatybilne z zapisami PZO dla części wymienionych obszarów, pokrywających się z obszarem parku. 5) Stworzenie i utrzymanie serwisu mapowego do prezentacji danych i konsultacji wyników 6) Przygotowanie i przeprowadzenie wymaganych ustawowo konsultacji społecznych przygotowanego projektu planu ochrony. 7) Uzyskanie wymaganych prawem opinii o przygotowanym projekcie planu ochrony PNBT. 8) Przygotowanie oceny skutków regulacji (OSR) do projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: AD-3600-6/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90712000 Umweltplanung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen, 90720000 Umweltschutz, 77231400 Forstinventur, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231900 Sektorale Forstplanung, 73111000 Forschungslabordienste, 72319000 Datenbereitstellung, 72316000 Datenanalyse, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung, 71610000 Tests und Analysen bezüglich Zusammensetzung und Reinheit, 71354000 Kartografiedienste, 71355100 Photogrammetrische Dienstleistungen, 72400000 Internetdienste, 79961200 Luftaufnahmen
5. Los
Los: LOT-0001