2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, montaż oraz uruchomienie skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie fabrycznie nowego (wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 roku) skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK) wraz z wyposażeniem dodatkowym, o którym mowa w pkt 11. opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz przeprowadzenie testów i pomiarów, o których mowa w pkt. 23 opisu przedmiotu zamówienia, a także przeprowadzenie szkoleń, o których mowa w pkt. 21 opisu przedmiotu zamówienia. Miejsce dostawy: Oddział Celny Port Lotniczy Kraków – Balice, ul. Medweckiego 1, 32083 Balice. Przedmiot zamówienia (tj. wszystkie czynności nim objęte: dostawa, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów i przeprowadzenie szkoleń) musi zostać wykonany w terminie 2 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 listopada 2026r. Szczegółowy opis realizacji oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy), Załączniku nr 1a do SWZ – Plan pomieszczenia, w którym ma być posadowione urządzenie (pomieszczenie oznaczone symbolem 0.4.32a) oraz w załączniku nr 7 do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: 1201-ILZ.260.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. pzp. Postępowanie dofinansowane w ramach projektu pn. „Bezinwazyjna kontrola dla bezpieczeństwa granicy zewnętrznej i realizacji polityk Unii Europejskiej”, ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu finansowego na rzecz sprzętu do kontroli nieinwazyjnej i laboratoriów CCEI 2 – nr umowy projektowej 101181576 — PLBCPCCEI23 (WP4). Zamawiający: 1)nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych; powody niedokonania podziału zamówienia na części: w niniejszym postępowaniu wzięto pod uwagę fakt, iż przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego urządzenia wraz z kompatybilnym wyposażeniem, a co za tym idzie podział zamówienia na części jest niezasadny, 2) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 3)nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 pzp; 5) przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej - więcej informacji w rozdz. IV SWZ; 6) nie przewiduje prowadzenie rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych; 7) przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, zgodnie z art. 139 pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; 8) nie przewiduje aukcji elektronicznej; 9) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 10) nie stawia wymogu i nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 11) nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji; 12) na podstawie art. 462 ust. 2 pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani; 13) zgodnie z art. 257 pzp, przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane; 13) nie wymaga wniesienia wadium w postępowaniu 14) wymaga wniesienia przez Wykonawcę przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy szczegóły w rozdz. XXI SWZ; 15) informuje, że podmiotowe środki dowodowe zostały określone w rozdz. IX SWZ; 16) informuje, że klauzula informacyjna RODO została zawarta w rozdz. I pkt 34 SWZ; 17) informuje, że podstawy wykluczenia Wykonawców zostały określone w rozdz. VII SWZ. 16) informuje, że warunki udziału w postępowaniu zostały określone w rozdz. VIII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38582000 Röntgenkontrollausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie fabrycznie nowego (wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 roku) skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK) wraz z wyposażeniem dodatkowym, o którym mowa w pkt 11. opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz przeprowadzenie testów i pomiarów, o których mowa w pkt. 23 opisu przedmiotu zamówienia, a także przeprowadzenie szkoleń, o których mowa w pkt. 21 opisu przedmiotu zamówienia. Miejsce dostawy: Oddział Celny Port Lotniczy Kraków – Balice, ul. Medweckiego 1, 32083 Balice. Przedmiot zamówienia (tj. wszystkie czynności nim objęte: dostawa, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów i przeprowadzenie szkoleń) musi zostać wykonany w terminie 2 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 listopada 2026r. Szczegółowy opis realizacji oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy), Załączniku nr 1a do SWZ – Plan pomieszczenia, w którym ma być posadowione urządzenie (pomieszczenie oznaczone symbolem 0.4.32m) oraz w załączniku nr 7 do SWZ Projektowane postanowienia umowy