2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY ZAKRZEW.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Zakrzew. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ i umowy oraz w załączniku nr 3 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: ZP.271.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert w niniejszym postępowaniu na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zakrzew. Konieczność zastosowania skróconego terminu wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, przy zachowaniu należytej staranności przez Zamawiającego. Zamawiający wszczął pierwsze postępowanie z zachowaniem standardowego terminu składania ofert , nr ogłoszenia w DZ.U.U.E 248435-2026. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty. W toku badania i oceny ofert, oferta wykonawcy, który złożył ofertę z najniższą ceną, podlegała odrzuceniu. Natomiast cena drugiej oferty znacząco przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, co uniemożliwiło dokonanie wyboru tej oferty, a postępowanie zostało unieważnione. W konsekwencji zaistniała konieczność niezwłocznego przeprowadzenia kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jednocześnie obecnie obowiązująca umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wygasa z dniem 16 lipca 2026 r. Usługa objęta zamówieniem ma charakter ciągły i dotyczy realizacji obowiązków własnych gminy wynikających z przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Brak zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców prowadziłby do poważnych zakłóceń w wykonywaniu zadań publicznych oraz mógłby skutkować zagrożeniem dla porządku publicznego, bezpieczeństwa sanitarnego i ochrony środowiska.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ODBIÓR, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY ZAKRZEW