2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, dostosowanie, konfigurację, wdrożenie i utrzymanie systemu informatycznego do ewidencji i zarządzania zasobami audiowizualnymi oraz prawami do ich eksploatacji. FERC.02.03-IP.01-0012/25
Beschreibung: Otwarta
Interne Kennung: P/4/2026/DZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawę, dostosowanie, konfigurację, wdrożenie i utrzymanie systemu informatycznego do ewidencji i zarządzania zasobami audiowizualnymi oraz prawami do ich eksploatacji. FERC.02.03-IP.01-0012/25
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostarczenie, dostosowanie, konfiguracja, wdrożenie, uruchomienie produkcyjne oraz utrzymanie systemu informatycznego wspierającego ewidencję i zarządzanie zasobami audiowizualnymi, prawami, umowami, licencjami, rozliczeniami oraz wymianą danych z systemami zewnętrznymi (zwany dalej „Systemem”). 2. System musi zapewnić obsługę procesów biznesowych Zamawiającego w szczególności w zakresie: 1) prowadzenia centralnej ewidencji tytułów, materiałów, wersji, kopii, nośników oraz powiązanych dokumentów; 2) ewidencji produkcji własnych, koprodukcji, zasobów archiwalnych oraz typów tytułów lub materiałów, w zakresie niezbędnym do zarządzania prawami, eksploatacją, licencjami i rozliczeniami; 3) ewidencji kontrahentów, koproducentów, podmiotów współfinansujących, umów, praw bazowych, praw licencyjnych oraz ograniczeń związanych z eksploatacją tytułów; 4) ewidencji umów produkcyjnych, koprodukcyjnych, dystrybucyjnych, licencyjnych, umów z twórcami i artystami wykonawcami, aneksów, zamówień licencyjnych oraz innych dokumentów wpływających na zakres praw albo możliwość eksploatacji; 5) weryfikacji dostępności praw, zakresów uprawnień oraz identyfikacji konfliktów i ograniczeń w zakresie wykorzystywania tytułów oraz udzielania licencji; 6) obsługi procesów związanych z udzielaniem licencji oraz powiązanych rozliczeń; 7) obsługi danych dotyczących rozliczeń udziałowych, rozliczeń koprodukcyjnych, raportów dystrybutorów oraz monitorowania przychodów, wpływów wynikających z umów; 8) przygotowywania zestawień, raportów oraz danych niezbędnych do kontroli, rozliczeń, analiz, raportowania zarządczego i sprawozdawczego; 9) wymiany danych z systemami zewnętrznymi, w szczególności z systemem zarządzania zasobami medialnymi oraz systemem finansowo-księgowym albo ERP, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ. 3. System musi zapewniać spójność danych, obsługę relacji pomiędzy obiektami ewidencyjnymi, rejestrowanie historii zmian oraz mechanizmy kontroli dostępu odpowiednie do ról użytkowników. 4. System powinien wspierać ciągłość informacji od etapu utworzenia rekordu tytułu lub produkcji, przez ewidencję dokumentów i praw, udzielenie licencji, raportowanie oraz wymianę danych z systemami zewnętrznymi. System nie zastępuje systemu finansowo-księgowego Zamawiającego, lecz musi zapewniać przekazywanie i odbieranie danych niezbędnych do realizacji procesów finansowych, w zakresie określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej jako „OPZ”) i uzgodnionym w analizie przedwdrożeniowej. 5. W ramach realizacji Zamówienia Wykonawca zobowiązany jest co najmniej do: 1) dostarczenia rozwiązania spełniającego wymagania funkcjonalne, niefunkcjonalne, bezpieczeństwa, integracyjne i eksploatacyjne określone w OPZ; 2) przeprowadzenia konfiguracji i parametryzacji Systemu oraz wykonania niezbędnych dostosowań przewidzianych zakresem zamówienia; 3) przygotowania, uzgodnienia i przeprowadzenia migracji danych, obejmującej co najmniej jedną migrację próbną oraz jedną migrację finalną; 4) przygotowania i uruchomienia środowisk niezbędnych do realizacji wdrożenia, testów oraz uruchomienia produkcyjnego Systemu, w zakresie określonym w OPZ i umowie; 5) przeprowadzenia testów rozwiązania, w tym testów funkcjonalnych, integracyjnych, migracyjnych oraz testów akceptacyjnych, zgodnie z uzgodnionymi scenariuszami i kryteriami odbioru; 6) opracowania i przekazania dokumentacji wdrożeniowej, użytkowej, administracyjnej, technicznej, integracyjnej i eksploatacyjnej; 7) przeprowadzenia szkoleń dla użytkowników i administratorów Zamawiającego; 8) świadczenia usług gwarancyjnych oraz utrzymania Systemu na zasadach określonych w OPZ i umowie w sprawie zamówienia. Zamówienie jest realizowane w związku z udziałem Zamawiającego w projekcie pn.: „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja materiałów filmowych, cyfrowa edukacja filmowa z wykorzystaniem algorytmów AI oraz modernizacja i rozwój systemów cyfrowych do e-udostępniania zasobów filmowych WFDiF” nr FERC.02.03-IP.01-0012/25.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72253200 Systemunterstützung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme