437685-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – INHOUSE01 In-house projektering mv. - dynamisk indkøbssystem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelINHOUSE01 In-house projektering mv. - dynamisk indkøbssystem
BeschreibungDet dynamiske indkøbssystem anvendes til tilbudsindhentning på aftaler, hvor rådgiveren skal stille medarbejdere til rådighed for Vejdirektoratet til gennemførelse af opgaver på et af Vejdirektoratets tjenestesteder. Udbuddet omfatter: __Fagprojektledelse __Teknisk udbudsbistand __Geometrisk vejprojektering __BIM og IKT __Vejafvanding __Fremmede ledninger __Vejvisning __Vejbelysning __Trafikafvikling __ITS (Intelligente Transport Systemer) __Geoteknik __Tekniske designere
Interne KennungINHOUSE01
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungDer henvises til pkt. 2.1.